Zbiornik na olej opałowy

Zbiornik na olej opałowy

Bardzo często zdarza się tak, że hale produkcyjne starego typu lub budynki inwentarskie nie posiadają swojego własnego ogrzewania. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest ogrzewanie przy pomocy oleju opałowego. Jest to bardzo wydajny sposób otrzymywania ciepła jednak wymaga od nas ciągłe dostarczania oleju, który się spala.

Zbiornik z wytrzymałego materiału

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowyIdealnym rozwiązaniem w takim przypadku stają się profesjonalne zbiorniki na olej opałowy, które magazynują go w maksymalnie bezpiecznych warunkach. Ogrzanie dużych budynków lub pomieszczeń w wielu przypadkach jest sprawia problem. Jednym z najlepszych rozwiązań jest ogrzewanie pomieszczeń przy pomocy oleju opałowego. Bardzo ważne jest aby dostarczać go na bieżąco w momencie, gdy ulegnie spaleniu. Aby było to możliwe niezbędne jest magazynowanie odpowiedniej ilości paliwa, która wystarczy na cały okres grzewczy. W takim wypadku musimy zainwestować w dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowy. Jest to specjalny zbiornik wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów odpornych na wszelkiego rodzaju szkodzenia mechanicznie takie jak obicia lub pęknięcia. Profesjonalny zasobnik powinien być również uodporniony na działanie promieniowania ultrafioletowego.

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowyNajczęściej wykonywane są z polietylenu. Jest to ważne, ponieważ wielu osób decyduje się na postawienie zbiornika na zewnątrz. Dwa płaszcze zbiornika są zabezpieczeniem zbiornika przed powstaniem rozszczelnień i wydostaniem się paliwa poza zbiornik. Nowoczesne zbiorniki nie muszą być ustawiane na specjalnych stelażach. Bardzo ważną cechą nowoczesnych zbiorników na olej opałowy jest zabezpieczenie przed przenikaniem zapachów. Wielu nowoczesnych producentów zbiorników instaluje również wskaźniki poziomu oleju. Dzięki którym na bieżąco można kontrolować poziom magazynowanego paliwa grzewczego. Podczas ustawiania zbiornika należy zachować wszystkie wymogi oraz względy bezpieczeństwa mówiące jak odległość musi być zachowana między zbiornikiem a innymi przedmiotami lub budynkami. Są to przede wszystkim względy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Podsumowując olej opałowy jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy ogrzać jakieś pomieszczenie lub cały budynek.

Taki styl ogrzewania wymaga jednak od nas inwestycji w specjalny zbiornik na olej opałowy, który zmagazynuje ilości wystarczające na cały sezon grzewczy. Dzięki ogromnemu wyborowi zbiorników każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie, które spełni wszystkie jego wymagania. Ceny zależne są przede wszystkim od kształtu zbiornika oraz jego pojemności.

Close Menu