Zalety i wykorzystanie drabiny przegubowej

Zalety i wykorzystanie drabiny przegubowej

Wiele branż nie wyobraża sobie pracy bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Jednak w gospodarstwie domowym wiele zadań również wymaga urządzeń, które pozwolą sprawniej i szybciej wykonać konkretną pracę. Zwłaszcza jeśli chodzi o te wykonywane na wysokościach, gdzie potrzebna jest stabilna i bezpieczna drabina, dopasowana zarówno do obciążenia, jak i miejsca wykorzystywania.

Drabina z aluminium

drabina aluminiowaW domach i do zadań ogrodowych świetnie nadaje się drabina przegubowa, która posiada wiele zalet, dzięki swojej specyfikacji. Drabiny przegubowe łatwo można dopasować do miejsca pracy. Producenci oferują zarówno takie składane w dwóch lub w czterech miejscach. Pozwala to na ustawienie jej w trzech pozycjach: jako drabinę dwustronną, przystawną bądź w kształcie pomostu roboczego. Przegubowa drabina aluminiowa świetnie sprawdzi się podczas każdego zadania – zarówno prac wykończeniowych na zewnątrz domu, jak i remontu w środku. Należy jednak brać pod uwagę, że przez składane przęsła mogą być one mniej obciążane. Warto najpierw zapoznać się z dokładną specyfikacją nim użyje się jej do prac na wysokości. Wykorzystanie aluminium do ich produkcji sprawia, że są lekkie i mobilne, składając w czterech miejscach można przewozić ją ze sobą w każdym samochodzie do wielu miejsc pracy, między innymi przez ekipy remontowe.

drabina aluminiowaMimo tego jest bardzo funkcjonalna i bezpieczna, pozwala na pracę w nawet najwyższych zakamarkach domu, jednocześnie nie uszkadzając powierzchni podłogi. W budownictwie wykorzystuje się ją głównie do wykańczania wnętrz, jednak nie jest to jedyne zastosowanie. W zależności od potrzeb producenci oferują wiele modeli, które różnią się od siebie ilością szczebli, maksymalnym rozstawem, wysokością oraz wagą. Możliwa jest także modyfikacja na specjalne zamówienie ekip remontowych, które pracują w wysokich nowoczesnych domach, jednak ze względów bezpieczeństwa nie powinna ona przekraczać sześciu metrów. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest elastyczność sprzętu i łatwe użytkowanie stawia się na drabiny przegubowe. Odpowiednio zaprojektowane i dobrane drabiny do prac remontowych zapewniają wygodę i stabilność, dzięki czemu nie trzeba się podtrzymywać.

Jednocześnie stopki antypoślizgowe oraz stabilizatory dbają o bezpieczeństwo. Drabiny przegubowe posiadają najwięcej zalet wśród drabin, jednak wpływa to także na ich cenę. Na stronach producentów najprostsze egzemplarze są dostępne od 300 złotych, jednak te bardziej zaawansowane, z możliwością składania w czterech miejscach dopiero od 500 złotych.

Close Menu