Zajmuję się pielęgnacją ogrodów i wycinką drzew

Od kilku lat prowadzę własna firmę ogrodniczą, która zajmuje się zakładaniem i pielęgnowaniem ogrodów. Klienci bywają różni, a przez te lata nazbierało się na pewno mnóstwo historyjek z pracy. Jednak do tej pory najbardziej zdumiewa mnie do jakiego wyglądu można doprowadzić swój ogród.

Wycinka drzew to moja pasja

wycinka drzewvNiektórzy w ogóle o niego nie dbają! Sądząc po jego wyglądzie bałabym się, co by powiedziałam firma sprzątająca z Bydgoszczy, gdyby zobaczyła co się dzieje u nich w domu. Ja wole tam nie zaglądać i zająć się terenami zielonymi. Nie mniej jednak warto powiedzieć kilka słów na temat ogrodu. Wiele osób chce mieć jakiś ogród, to znaczy, że wszystko ma wyglądać dobrze, i samo się pielęgnowało. Z podlewaniem zazwyczaj nie ma jeszcze problemu, ale już mało kot przycina drzewka, rozsadza kwiaty i krzewy, czy też nawozi trawnik, chyba, ze wygląda on już bardzo źle. Nie ma celu wspominanie o czymś takim jak wycinka drzew, które i tak już uschły, bo nikt się takimi rzeczami nie przejmuje. Doprowadzenie takiego ogrodu do normalnego wyglądu nie tylko jest bardzo ciężkie, ale również czasem niemożliwe, ponieważ rośliny tak się rozrosły, że nie ma dla nich miejsca. Przesadzać starych drzew nie można, wyciąć tez nie, więc nic nie da się zrobić.

Pielęgnacja ogrodów powinna odbywać się regularnie, a przy takich zaniedbaniach ciężko jest dojść do porządnego stanu. Zatem pamiętajmy, by nie czekać z zadbaniem o ogród do ostateczności, bo nawet takie fachowe firmy jak moja nie ze wszystkim sobie poradzą.