Wyposażenie sklepu – wózki na zakupy i do towarów

Podobnie, jak w przypadku innych elementów wyposażenia przeznaczonego do transportu towarów, wózki sklepowe, choć charakteryzują się imponującą wytrzymałością, wymagają okresowego serwisowania, które ma na celu utrzymać wyposażenie sklepu w odpowiednim stanie technicznym.

wózek sklepowyElementy, które ulegają najczęstszym uszkodzeniom, to kółka wózka, które narażone są na duże obciążenie i wystarczy niejednokrotnie chwila nieuwagi, by drobna konstrukcja kół zakończyła swoją żywotność. Z reguły, koła są wymieniane na nowe, lecz istnieje także możliwość wykonania renowacji. Renowacja, jest opłacalna tylko i wyłącznie wtedy, gdy koła posiadają dobre rokowanie na okres dłuższy niż 3 lata. W przeciwnym razie, znacznie bardziej opłacalna jest wymiana.
Gdy jednak, możliwa jest renowacja kół, serwisant wykonuje szereg czynności dodatkowych, które zwiększają prawdopodobieństwo zachowania nie tylko kół, ale i całości wózka sklepowego w odpowiednim stanie, który umożliwi dalsze jego użytkowanie. Pierwszą czynnością, jaką wykonać musi serwisant jest wymontowanie kółek z wózka. Jest to konieczne przede wszystkim dlatego, że tylko poprzez demontaż wózka, uzyskać można dostęp do łożyska.
wózek sklepowy elektrycznyŁożysko wózka sklepowego, wymaga kompleksowej renowacji, gdyż zużywa się ono podczas eksploatacji. Moment wymiany, bądź też ewentualnie, renowacji kółek jest doskonałą sposobnością, by dokonać także i dodatkowych napraw, które w przypadku, gdy sprzęt sklepowy, działa jak należy, są zwykle odkładane na później.
Tym samym, gdy wykonany zostanie już demontaż kółek, następuje czyszczenie łożyska w widelcu oraz także i czyszczenie łożyska kół wózka. Po oczyszczeniu, powierzchnia zostaje poddana procesowi smarowania, który poprzedza takie zabiegi regenerujące, jak pokrywanie widelca cynkiem oraz oczyszczanie gumy jezdnej wraz z dodatkowym natłuszczaniem jej.

Wymianie, podlegają także i części wózka, wykonane z plastiku, jak rączka i siedzonko dla dzieci, ale warto wiedzieć, że najważniejsze w procesie regeneracji wózka, jest wypalenie dotychczasowej powłoki galwanicznej i zastąpienie jej nową.