Wynajem kontenera na odpady

Wynajem kontenera na odpady

Wynajęcie kontenera na śmieci to najprostszy sposób na pozbycie się pozostałości po remoncie. Jest to rozwiązanie, które nie jest trudne w zamówieniu. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w wywozie odpadów budowlanych. Zatrudnienie takiej firmy to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy są w trakcie remontów czy rozbiórek.

Wywóz nieczystości z kontenera

wywóz nieczystościTak naprawdę odpady są generowane na każdym etapie przeprowadzania prac. Jeśli jest to rozbiórka, najczęściej rozpoczyna się ją od likwidacji pozostałości po poprzednich właścicielach. Może być ich bardzo sporo. Często są to przedmioty wielkogabarytowe jak łóżka, kanapy czy fotele. W przypadku pozostawienia przedmiotów osobistych, mogą to być także różnego rodzaju pamiątki czy kolekcje. Najczęściej następnym etapem jest przygotowywanie sufitów, ścian i podłóg do remontu. Oznacza to kolejne źródło nieczystości, wśród których często jest gruz ze skutych tynków czy kafli. Nieczystościami mogą być także oderwane tapety czy listwy przypodłogowe. Jeśli remont wymaga np. przesuwania ścian czy poszerzania otworów na drzwi, wsadem kontenerów mogą być chociażby części żelbetonowe. Jeżeli już dany lokal jest posprzątany, można rozpocząć proces wywożenia śmieci. Najczęściej zaczyna się on od podstawienia metalowego kontenera na podwórko czy parking przy budynku wielorodzinnym. Jest on tam systematycznie zapełniany nieczystościami.

wywóz nieczystościNie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z zamówieniem takiej usług, zwłaszcza w większych miastach. Wywóz nieczystości we Wrocławiu czy innej aglomeracji może się odbyć nawet w ciągu kilku godzin. Przy zamawianiu kontenera warto wziąć pod uwagę to, że ilość odpadów może przewyższyć nasze początkowe założenia. Zdarza się to często w sytuacjach remontów starych budynków. Wtedy często dochodzi do sytuacji, w których na pierwszy rzut oka wydaje się, że modernizacja została przeprowadzona prawidłowo. Niestety, zdarza się, że jest to błędne założenie. Wtedy np. trzeba ponownie wykonywać skuwanie czy przemalowywanie, co zwiększa ilość wygenerowanych odpadów. Choć są one niezwykle pojemne, nie wszystkie pozostałości po pracach mogą się zmieścić. W przypadku wydłużenia okresu pracy, firmy najczęściej naliczają dodatkową opłatę dzienną. Jeśli odpady są bardzo różnorodne, może pojawić się konieczność domówienia drugiego pojemnika.

Śmieci w nich składowane muszą być posegregowane. Osobno przechowuje się styropian, osobno gruz itd. Skorzystanie z wywozu odpadu jest naturalnym etapem przeprowadzania prac remontowych. To ogromna wygoda i duża oszczędność czasu. Wywóz śmieci pozwala na likwidację problemu w sposób szybki i mało angażujący.

Close Menu