Wynająć czy kupić mieszkanie?

Wielu z nas zastanawia się czy lepiej kupić mieszkanie czy może lepiej je wynająć. Wszystko zależy od tego czy chcemy w danym miejscu zamieszkać na stałe. Jeśli tak to biorąc pod uwagę koszta kredytu za mieszkanie i kosztów jego wynajęcia wychodzi na to, że o wiele bardziej opłaca się nam kupić mieszkanie. Spłata kredytu w przypadku, gdy nie zarabiamy najgorzej nie będzie aż taka trudna, a zyskamy je na własność – za kilka, kilkanaście lat będziemy mogli przekazać je naszym dzieciom.

Co lepiej – wynająć czy kupić mieszkanie?

Mieszkania na sprzedażW przypadku wynajmu mieszkania może i ponosimy troszkę niższe koszta, jednakże takie mieszkanie nigdy nie będzie nasze. Mieszkania do wynajęcia nigdy nie przekażemy w spadku dzieciom. Bardzo często nie będziemy mogli w nim mieszkać do końca życia – wystarczy, że osoba nam je wynajmująca umrze i mieszkanie odziedziczy ktoś z jego rodziny – bardzo często okazuje się, że musimy się wynieść bo ten ktoś ma inne plany związane z tym mieszkaniem. W przypadku mieszkania na własność nie musimy się tego obawiać. Wystarczy, że będziemy spłacać sumiennie kredyt to nikt nas nie będzie mógł z takiego mieszkania wyrzucić. Mieszkania na sprzedaż w Katowicach cieszą się dużą popularnością zarówno wśród osób, które chcą je kupić by w nich zamieszkać jak i wśród tych, którzy chcą je kupić w celu późniejszego wynajmu. Bardzo często bardzo opłaca się wziąć kredyt na mieszkanie, kupić je, wyremontować i następnie wynająć. Niejednokrotnie za cenę najmu spokojnie spłacimy kredyt a do tego jeszcze zarobimy. Będzie to bardzo dla nas opłacalne. Domy na sprzedaż to trochę inna para kaloszy. Są one owszem droższe od mieszkań, ale zazwyczaj dają nam o wiele większe możliwości. Dzięki zakupu domu otrzymujemy również działkę na której ten dom stoi a co za tym idzie możemy na przykład stworzyć sobie ogródek czy też wybudować altanę do letniej posiadówki. Możliwości są ogromne. Bardzo często nasza prywatność o wiele większa – nikt nie słucha co się dzieje w mieszkaniu, nie musimy przestrzegać ciszy nocnej – wolność Tomku w swoim domku.

Bardzo warto więc zamiast zakupu mieszkania czy też jego wynajmu wziąć pod uwagę również zakup domu. Może to być strzał w dziesiątkę a co za tym idzie okazać się świetną inwestycją na wiele lat.