Wpływ sauny IR na nasz organizm

Wpływ sauny IR na nasz organizm

Wiadomo od lat, że sauny wykazują lecznicze walory zdrowotne. Podwyższenie temperatury ciała powoduje rozszerzanie się i kurczenie naczyń krwionośnych, co ma pozytywny wpływ na organizm. Nagrzewanie ciała w saunie powoduje także jego wzmocnienie i przyspiesza krążenie krwi, co wiąże się często z wydzielaniem większych ilości potu wraz z toksynami i solą znajdującymi się w organizmie.

Sauny na podczerwień

sauna sucha na podczerwień	Skutkuje to tym, iż skóra po wizycie w saunie staje się o wiele bardziej elastyczna, jędrna i gładka. Po sesji w saunie należy wziąć zimny prysznic bądź skorzystać z kąpieli w lodowatym źródle, ponieważ zmiany temperatury hartują organizm. W następstwie osoba korzystająca regularnie z sauny mniej choruje, a jej odporność ulega znacznej poprawie. Takiej kuracji można poddać się w spa, ośrodku rehabilitacyjnym bądź rekreacyjnym (wellness&spa). W wymienionych wcześniej miejscach wyróżnić można zazwyczaj kilka rodzai saun – fińską, solną, a także mokrą i parową. W wielu ośrodkach rekreacyjnych ze spa istnieje również możliwość skorzystania z biosauny oraz sauny suchej na podczerwień. Ta ostania nazywana też sauną infrared może być montowana z powodzeniem nie tylko we wspomnianych miejscach lecz również w domach prywatnych czy nawet w mieszkaniach.

sauna sucha na podczerwień	Możliwość montażu sauny na podczerwień w domu jest spowodowana tym, iż nie potrzeba do niej specjalnie przygotowanych pomieszczeń, ze zwiększoną wentylacją, o określonej wielkości, gdyż sauna sucha nie wydziela pary, ani wilgoci. Sauny suche na podczerwień na pewno oblegane będą przez osoby, które cenią sobie łagodne ogrzewanie ciała, jak również temperaturę nieprzekraczającą 50ºC. Kabina sauny na podczerwień jest ogrzewana poprzez zabudowane panele ścienne – promienniki podczerwieni imitujące długie promienie podczerwone o łagodnym oddziaływaniu na ciało. Promienie podczerwone mają ogólny wpływ na organizm, co oznacza, iż oddziałują na ciało ze wszystkich stron, podwyższając jego temperaturę w sposób równomierny. Poprzez równomierne nagrzewanie ciała odparowuje z niego woda, a nerki zostają odciążone. Obniża się również ciśnienie krwi, natomiast tętno wzrasta przyspieszając tym samym prędkość przepływu krwi w organizmie.

Podczas pobytu w suchej saunie na podczerwień poprawia się także ukrwienie skóry, jak również zaopatrzenie jej w tlen, jak i niezbędne substancje odżywcze. Ponadto pobyt w suchej saunie infrared może trwać dłużej niżeli w innych saunach (fińskiej, parowej), co ma korzystny wpływ nie tylko na skórę, lecz także na nasz umysł oraz pozwala się zrelaksować.

Więcej na http://sauna-r.com

Close Menu