Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Budowanie domów energooszczędnych wymaga wykonania właściwego projektu, który uwzględnia wszystkie systemy przyczyniające się do zużywania mniejszej ilości energii. Między innymi istotne jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury we wszystkich pomieszczeniach oraz filtrowanie powietrza, które pozbawione alergenów i kurzu jest zdecydowanie zdrowsze. W tym celu wykorzystywane są specjalne systemy wentylacyjne ze sprzętem odzyskującym ciepło z powietrza, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i dbać o środowisko.

Nowoczesne wentylacje montowane na budynkach

nowoczesna wentylacja Wentylacja mechaniczna pojawia się w coraz większej ilości domów, gdzie ceni się energooszczędne rozwiązania – dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych, jak i dużych budynków komercyjnych. W połączeniu z systemem rekuperacji pozwala nie tylko na dostarczanie świeżego i czystego powietrza przez cały rok, ale również odzyskuje możliwie jak najwięcej energii podczas dokonywania wymiany. Taka nowoczesna wentylacja jest bardzo opłacalną inwestycją, kiedy zostanie uwzględniona jeszcze na etapie projektowania budynku. Poprowadzenie kanałów wentylacyjnych powinno zostać tak rozplanowane, żeby pokonywały one możliwie jak najkrótszą drogę do każdego pomieszczenia. Profesjonalna ekipa, która podejmie się wykonania tego typu wentylacji, najpierw wykona wszelkie pomiary niezbędne do ustalenia ilości niezbędnych materiałów oraz określi, w którym miejscu pojawi się główna stacja rekuperatora.

nowoczesna wentylacjaBudynek musi zostać właściwie przygotowany do tego, aby wentylacja działała zgodnie z jej przeznaczeniem. Centrala pozwala na regulowanie temperatury panującej w każdym pomieszczeniu oraz zatrzymanie wentylacji w dowolnym momencie. Świetnie sprawdzi się także latem w roli klimatyzacji, ponieważ obniżając temperaturę powietrza otrzymywanego w trakcie wymiany, można zapewnić komfort termiczny podczas upałów wszystkim mieszkańcom. Dlatego istotne jest, aby wybrać taką firmę, która dopasuje sprzęt do potrzeb budynku i jednocześnie zadba o właściwy montaż, oferując korzystną cenę. Jednak to doświadczenie i opinie zadowolonych klientów są najważniejsze.

Wykorzystywanie wentylacji mechanicznej połączonej z rekuperacją zarówno w domach, jak i biurach, daje wiele korzyści związanych z oczyszczaniem powietrza, dostarczaniem dużych ilości tlenu, a jednocześnie zmniejszaniem potrzeb na tradycyjne ogrzewanie. Taka inwestycja zwraca się zazwyczaj w ciągu kilku lat w postaci mniejszych kosztów utrzymania budynku, trzeba jednak wybrać ekipę, która właściwie zamontuje cały sprzęt i poprowadzi przewody tak, by po drodze nie dochodziło do utraty ciepła.

Close Menu