Trendy oświetleniowe – co warto wybrać?

Trendy oświetleniowe – co warto wybrać?

Aranżacja wnętrz to nie tylko kolorystyka i dobór odpowiednich mebli, ogromne znaczenie dla finalnego rezultatu aranżacji ma także dobór oświetlenie. A tu trendy zmieniają się bardzo szybko. Co zatem warto wiedzieć i jakie rozwiązania mogą nas zainteresować. Przede wszystkim nadal szczególnie popularne jest komponowanie ze sobą różnych rodzajów oświetlenia — główne sufitowe to oczywiście nadal podstawa.

Zuma line i estetyczne lampy

lampy stołowe zuma linePowinno ono zapewniać nam funkcjonalne i pełne światło, jeśli chodzi jednak o styl lamp, modne są zarówno te bardzo proste, o minimalistycznej formie — szczególnie chętnie stosowane w nowoczesnych aranżacjach, jak i te bardziej masywne, głowie wykonane z metalu o klasycznej nucie, szczególnie cenione we wnętrzach eleganckich urządzonych w bardziej starodawnym stylu — jest to rozwiązanie, które przede wszystkim doskonale prezentuje się w dużych wnętrzach, gdzie stanowi mocny i zwracający uwagę akcent dekoracyjny. Obecnie niezwykle popularne jest jednak uzupełnianie tego typu oświetlenia o lampy ścienne — głównie w postaci kinkietów, co zwłaszcza w klasycznych aranżacjach daje bardzo ciekawe rezultaty. Niemniej kinkiety — choć kojarzone raczej z poważniejszymi aranżacjami, świetnie sprawdzą się także w tych nowoczesnych — to doskonały sposób, by przełamać styl wnętrza, pamiętajmy o tym, że obecnie możemy łączyć ze sobą różne style lamp, nie muszą one wcale być od kompletu, zachowajmy jedynie ogólną spójność — albo ta sama kolorystka, albo materiał, z którego one zostały wykonane, tym sposobem uzyskamy bardzo świeży i oryginalny efekt, który będzie doskonale się prezentował we wnętrzu.

lampy stołowe zuma lineNiemniej warto zaznaczyć, że obecnie szczególnie modne jest stosowanie także lamp stojących, w tym także stołowych. Tutaj przeważają przede wszystkim względy wizualne — dobierając odpowiednią lampę tego typu, możemy w ciekawy sposób urozmaicić wnętrze. Do klasycznych aranżacji doskonałym wyborem będą eleganckie lampy stołowe zuma line, cenione przede wszystkim za estetykę, w bardziej minimalistycznych wnętrzach można pozwolić sobie na mocny akcent w postaci lampy stojącej stołowej w niekonwencjonalnym kształcie, lub też o mocnym, wyróżniającym się kolorze. Dzięki takim trikom wprowadzimy do wnętrza nieco klimatu i ożywimy całą aranżację, jednocześnie jednak zyskamy dodatkowe, funkcjonalne oświetlenie.

A jakby nie patrzeć współczesne trendy aranżacyjne stawiają przede wszystkim na połączenie walorów estetycznych z użytkowymi. Jak widać obecna moda, także w zakresie doboru oświetlenia do aranżacji pozostawia nam dużo swobody, dzięki czemu nawet dobierając lampy do wnętrza możemy podkreślić indywidualny charakter każdej aranżacji.

Close Menu