Szkoła językowa – jak ją wyposażyć?

Szkoła językowa – jak ją wyposażyć?

Nie jest niczym nowym, że lekcje języka angielskiego czy niemieckiego w zwykłych szkołach nie przynoszą oczekiwanych efektów. Dzieci zaczynają naukę już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, natomiast kończąc szkołę średnią – czyli po 12 latach nauki! – i tak mają duże opory przed mówieniem w obcym języku. To dlatego, że lekcje prowadzone są w sposób sztywny.

Wyposażenie sekretariatu szkoły językowej

ergonomiczne meble biurowe do sekretariatuZbyt wiele miejsca poświęca się poprawnej gramatyce, kosztem umiejętności porozumiewania się z obcokrajowcem. Na studiach niewiele się zmienia – przedmiot służy najczęściej do powtórki wszystkich czasów, które poznaliśmy na wcześniejszych etapach edukacji. Jeśli więc komuś zależy na tym, aby potrafić wykorzystać znajomość języka angielskiego w rozmowie, powinien postawić na dodatkowe lekcje, prowadzone innymi metodami, na przykład metodą Callana. Takie zajęcia proponują prywatne szkoły językowe. W dzisiejszych czasach jest to więc bardzo dobry pomysł na biznes – chętnych do nauki nie brakuje. Na zajęcia trafiają osoby w każdym wieku – zarówno młodzież, której zwykłe lekcje w szkole nie wystarczają, jak i dorośli, którzy zdecydowali się na przykład na naukę biznesowego języka angielskiego. Otwierając szkołę językową, powinniśmy zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. Z pewnością konieczna będzie recepcja, w której dokonywać będziemy zapisów nowych kursantów na zajęcia.

ergonomiczne meble biurowe do sekretariatuZadbajmy więc o ergonomiczne meble biurowe do sekretariatu. W ten sposób będziemy mieć pewność, że są one wysokiej jakości i posłużą nam przez długie lata. Oprócz lady recepcyjnej oraz wygodnego fotela dla osoby obsługującej biuro, konieczne będą też odpowiednie szafy na dokumenty. Dzięki temu zadbamy o porządek i pracownik nie będzie miał problemu z szybkim znalezieniem odpowiedniego papieru. Jeśli zaś chodzi o salki lekcyjne – wystarczą zwykłe, klasyczne szkolne ławki. Właściwie nie jest potrzebne biurko dla nauczyciela – podczas dobrze prowadzonej lekcji nie powinien on ukrywać się za biurkiem, a mieć dobry kontakt z kursantami, właśnie poprzez otwartą postawę, która najlepiej widoczna jest wtedy, kiedy prowadzimy lekcje stojąc czy chodząc pomiędzy ławkami. W ten sposób też możemy zmniejszyć dystans pomiędzy nauczycielem a kursantami.

Uczestnicy zajęć poczują się więc lepiej, a to z pewnością pozytywnie wpłynie na proces uczenia się i – co za tym idzie – na postępy w nauce. Jeśli chodzi o krzesła – pamiętajmy, że powinny być wygodne i ergonomiczne, aby podczas godziny siedzenia nie bolały nas plecy. Komfort podczas zajęć jest naprawdę ważny i wpływa na samopoczucie uczestników.

Close Menu