Stylowa jadalnia dzięki dębowym meblom

Stylowa jadalnia dzięki dębowym meblom

Jadalnia to najczęściej miejsce spotkań dla całej rodziny. Nie tylko tej najbliższej, która ze sobą mieszka, ale również tej, która spotyka się ze sobą jedynie kilka razy do roku. Warto zatem zadbać o to, aby wystrój pomieszczenia zachęcał do przebywania w nim i pozytywnie wpływał na całe spotkanie.

Meble dębowe są wytrzymałe

meble dębowe do jadalniPojawia się zatem dylemat – jakie wybrać meble, aby oddać przyjazny i gościnny charakter jadalni. Bardzo dobrym pomysłem może być inwestycja w meble dębowe. Z jednej strony cieszą się one ogromnym zadowoleniem ze strony posiadaczy, z drugiej zaś – wiele osób zastanawia się, czy cena dębiny jest odpowiednia w stosunku do jej jakości. Odpowiedź w zasadzie przychodzi od razu sama, gdyż jest to jak najbardziej adekwatny stosunek. Wystarczy wskazać na kilka najbardziej podstawowych czynników, aby się o tym przekonać. Zakup dębiny to nie jest inwestycja na rok, wręcz przeciwnie. Dąb jest przecież niezwykle ogromnym i potężnym drzewem, nic zatem dziwnego, że wykonane z niego meble to jedne z najsolidniejszych na rynku. Niestraszne im otarcia, uderzenia czy nieintencjonalne trafienia nogą. Śmiało można też obciążać je ciężkimi telewizorami i nagrzewającymi się konsolami i laptopami.

meble dębowe do jadalniPowszechnie wiadomo, że o drewniane wyposażenie trzeba dbać – wynika to z samej specyfiki tworzywa, które jest jak najbardziej naturalne i ekologiczne, zatem otoczenie, wilgotność i pozostałe czynniki zewnętrzne mają wpływ na stan drewna. Dębina jednak nie jest wcale drewnem wymagającym specjalnej pieczołowitości w tym zakresie, warto kilka razy do roku pokryć ją specjalnym olejem lub lakierem i wszystko będzie dobrze. Wszystkie stylowe meble dębowe do jadalni są naprawdę wytrzymałe i nawet przy intensywnej eksploatacji, z pewnością wytrzymają kilka, jak nie kilkanaście lat. Jadalnia bywa nazywana pokojem dziennym, zatem dobrze, aby wyposażenie oddawało nastrój tej nazwy, a nie ma lepszego drewna niż dębina, by to osiągnąć. Jej klasyczny i spokojny kolor doskonale wpisze się w jadalnianą aurę. Centralnym meblem w tym pomieszczeniu jest naturalnie stół. Nierzadko musi on utrzymać kilka gorących półmisków i stworzyć przestrzeń, na której pomieści się kilkanaście talerzy. Dębowe stoły mogą być naprawdę pokaźnych rozmiarów, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby usiadła przy nim cała rodzina (chociaż istnieją też modele rozkładane – takie doskonale sprawdzą się podczas codziennego użytkowania, jak i w sytuacjach imprez rodzinnych).

Nie trzeba się także martwić o to, że ktoś wyleje sok. Wystarczy przetrzeć zabrudzone miejsce wilgotną szmatką i bez użycia specjalistycznych środków czyszczących można bezproblemowo zadbać o czystość mebla. Dębina to najlepszy wybór na meble do jadalni.

Close Menu