Solidne profile LED do ochrony taśm

Taśmy LED stały się bardzo popularnym elementem dekoracyjnym w wielu domach, są one sposobem na bardzo delikatne podkreślenie walorów każdego pomieszczenia, czy nawet mebla, a przy tym są także dodatkowym źródłem światła. Oświetlenie tego typu można bardzo łatwo kontrolować poprzez zamontowanie transformatora.

Jak chronić delikatne taśmy LED?

LEDPozwala to na ustawianie koloru, intensywności, oraz wielu trybów migania. Czyni to także taką taśmę idealnym gadżetem imprezowym, który zdecydowanie zaskoczy większość odwiedzających nas gości. Taśmy te także są popularne w oświetlaniu wnętrza mebli takich jak chociażby szafy, barki, czy kredensy, oraz coraz chętniej montuje się je jako kuchenne oświetlenie podszafkowe. Lampki LED charakteryzują się bardzo niskim poborem energii przy względnie dużej intensywności produkowanego światła. Dodatkowo pozwalają one na swobodne ściemnianie, zmianę koloru, czy trybu oświetlenia bez potrzeby zakupywania odpowiednich żarówek. Jest to znacząca przewaga nad tradycyjnym oświetleniem, które nie miało takich możliwości i wymagało drogich, specjalistycznych żarówek. Tradycyjne oświetlenie wolframowe jest także znacznie mniej wydajne, gdyż pobiera ogromne ilości energii elektrycznej produkując przy tym najczęściej dość nieprzyjemne, mocno żółte światło.

taśma ledTrwałość tego typu oświetlenia także pozostawia wiele do rzeczenia, gdyż przez ciągłe nagrzewanie wolframowego żarnika do bardzo wysokich temperatur, zużywa się ono bardzo szybko, co naraża użytkownika na jeszcze większe koszta. Jednak taśmy LED mają jedną zasadniczą wadę, którą jest ich delikatność. Są to odkryte połączenia, obwody i diody, które nie mają żadnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć, kurz, czy po prostu uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też ważne są solidne profile do taśm LED, które są w stanie je zabezpieczyć i jeszcze bardziej wydobyć ich walory estetyczne. Takie profile zwykle posiadają wbudowany w nie klosz, który odpowiada za rozproszenie światła, co skutkuje w kompletnym usunięciu punktów świetlnych z widoku. Tworzy się wtedy pojedyncza smuga światła, która wygląda bardzo dobrze i jest bardzo pożądanym efektem.

Umieszczenie taśm w profilach znacznie wydłuża ich żywotność i zabezpiecza je przed uszkodzeniami, co jest bardzo ważne aby nie narażać się na dalsze wydatki związane z ich uszkodzeniami. Dodatkowo klosze w takich instalacjach są wyjmowane, dlatego też nie ma potrzeby niszczenia profilu, lub kłucia ściany w wypadku uszkodzenia jednej z diod, co jest opcją bardzo dobrą w razie awarii.