Bardzo skuteczne cięcie laserowe

Bardzo skuteczne cięcie laserowe

Wykorzystujemy ogromną ilość różnorodnych materiałów w dzisiejszych czasach, praktycznie wszystko wykonane jest z czegoś innego i możemy bez problemu dostrzec sporej różnorodności w każdym otoczeniu w jakim się znajdujemy. Na pewno w każdym znajdziemy jakiś materiał drewnopochodny, jakiś przedmiot z pleksiglasu, coś metalowego, oraz szklanego.

Jakie materiały można ciąć laserem?

cięcie sklejki laseremMateriały tego typu są zdecydowanie najpopularniejsze w naszym aktualnym wystroju wnętrz i ogólnie przy produkcji różnego rodzaju przedmiotów. Jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza naszych domostw, to zdecydowanie dominują wszelkiego rodzaju materiały pochodzenia drewna, są to przeróżne płyty wiórowe, sklejki drewniane i tym podobne materiały. Są one zdecydowanie tańsze i nie wymagają tak dokładnej obróbki jak drewno naturalne. Lite drewno jest bardzo twarde i wymaga specjalistycznej ręki by go nie uszkodzić, gdyż przy zbyt dużym użyciu siły może stworzyć się odprysk, który spowoduje, że cały kawałek drewna będzie nadawać się tylko do wyrzucenia. Z płytami wiórowymi i sklejkami oczywiście jest podobnie, są one miękkie i kruchliwe, dlatego bardzo łatwo je uszkodzić w niewprawionych rękach. Jednak jest to bardzo tania alternatywa, dlatego też utrata takiego elementu jest nieporównywalnie mniejszą stratą. Nie zmienia to niestety faktu, że dalej jest to strata, której nie chcemy doznać.

cięcie sklejki laseremDlatego też warto obróbkę materiałów zostawić profesjonalistom, chociażby niezwykle popularne stało się w ostatnich czasach cięcie sklejki laserem, które minimalizuje ryzyko kruszenia się sklejki i powstawania na niej odprysków. Kto kiedykolwiek próbował ciąć sklejkę za pomocą piłki ręcznej, ten doskonale wie jak łatwo się ona kruszy i jeden niewłaściwy ruch może poskutkować kawałkiem odczepionego materiału. Dodatkowo po złym cięciu mogą pozostawać poszarpane krawędzie, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Dlatego też bardzo popularna stała się metoda cięcia laserowego. Laser jest bardzo dokładnym narzędziem i przy tym względnie silnym. Jest on w stanie bez problemu poradzić sobie z taką sklejką, wbrew opinii wielu ludzi, że nie nadaje się on do cięcia takich materiałów. Cała praca odbywa się w tym wypadku pod nadzorem komputera do którego wgrywa się gotowy projekt jak mają wyglądać pocięte elementy, cała reszta wykonywana jest automatycznie.

Laser tnie niezwykle gładko, przez co nie ma szans na postrzępienie krawędzi. Tak samo nie ma jak szarpnąć materiału na tyle, aby jego kawałek się oderwał. Zatem powstawanie odprysków jest tak samo uniemożliwione. Metoda ta jest bardzo skuteczna i cieszy się rosnąca popularnością.

Close Menu