Różne rodzaje blatów łazienkowych i kuchennych

Blaty ułatwiają nam codziennego funkcjonowanie w domu. Blaty kuchenne i blaty łazienkowe mogą być bardzo różne. Tym, co decyduje o ich cechach i zastosowaniu jest materiał, z którego zdecydowano się je zrobić. Obecnie wielkim wzięciem cieszą się blaty łazienkowe corian. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy kładą zdecydowany nacisk przede wszystkim na jakość elementów wykończenia wnętrz.

Blaty łazienkowe i kuchenne – jakie będą najlepsze?

blat łazienkowyCzym charakteryzują się te nie najtańsze blaty? Przede wszystkim pięknym, idealnym wręcz wyglądem. Są gładkie, nie osadza się na nich brud, ich wyczyszczenie sprowadza się po prostu do przetarcia ich powierzchni delikatnie zwilżoną szmatką. Utrzymanie ich w czystości to więc sama przyjemność. Dla wielu osób prawdziwym atutem jest to, że dostępne są w różnych kolorach. Niezależnie więc od tego, na jaki wystój łazienki lub kuchni się zdecydowaliśmy, bez trudu uda się nam wybrać blaty corian pasujące do wnętrza. Czy to jedyne blaty łazienkowe, jakie możemy kupić? Oczywiście, że nie! Ciekawą propozycją, która przypadnie do gustu wszystkich miłośnikom stylu nowoczesnego, są blaty ze szkła. Trzeba jednak pamiętać, że z uwagi na bliskość kuchenki musi to być szkło hartowane.

Szkło klejone nie sprawdzi się w ogóle – bardzo szybko po prostu pęknie. Szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia, trwałe i naprawdę estetyczne. Trzeba jednak pamiętać, że na szkle widać odciski palców i najmniejsze nawet zacieki. Aby więc taki szklany blat wyglądał dobrze, trzeba go kilka razy w ciągu dnia dokładnie wycierać.