Regały paletowe – krótka charakterystyka mebli magazynowych

Regały paletowe – krótka charakterystyka mebli magazynowych

Jednym z rodzajów regałów używanych w magazynach są tak zwane regały paletowe. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach, w których składowanie odbywa się na paletach. Rozróżniamy trzy rodzaje regałów paletowych: tradycyjne, wjezdne i przepływowe.

  • Tradycyjne regały paletowe umożliwiają łatwy dostęp do magazynowanych towarów. Istnieje możliwość dostosowania ich do każdej przestrzeni, jak i ciężaru oraz rozmiaru ładunku. Są regałami uniwersalnymi i łatwymi w utrzymaniu. Szerokie spektrum profili i dodatków pozwala na optymalną lokację każdego towaru na różnych wysokościach. Rozmieszczenie i wysokość tradycyjnych regałów paletowych jest uzależniona od typu stosowanych wózków widłowych, składowanego towaru oraz wielkości magazynu.
  • Dzięki wjezdnym regałom paletowym możliwe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Dzieje się tak, dzięki wyeliminowaniu korytarzy między regałami. Są one idealne dla produktów jednorodnych o niskiej rotacji oraz przy dużej ilości palet na jednostkę magazynową.
  • Ostatni rodzaj – regały paletowe przepływowe najlepiej sprawdzają się przy przechowywaniu towarów o krótkim terminie ważności. System ten wyposażony jest w kanały przepływowe o minimalnym spadku, umożliwiające przesuwanie się palet, dzięki grawitacji, do przeciwległego końca regału.

Jak widać, każdy rodzaj regałów paletowych ma swoje zalety. Dzięki temu można dopasować je do indywidualnych potrzeb i w całkowitym stopniu wykorzystywać ich przeznaczenie. Dodatkowym atutem regałów paletowych jest fakt, iż mogą być łączone z regałami półkowymi.

Close Menu