Ręczne, mobilne urządzenie do oklejania wyrobów różnego typu

Ręczne, mobilne urządzenie do oklejania wyrobów różnego typu

Dostępne jest wiele rodzai frezarek oraz okleiniarek. Między innymi wyróżnić można frezarki do naroży, okleiniarki ręczne, jak również stołowe. Oprócz powyższych urządzeń na rynku dostępne są takę urządzenia oklejające do drewna. Dzielą się one na okleiniarki prostoliniowe oraz krzywoliniowe.

Do czego służy okleiniarka do obrzeży?

okleinaSą to jednakże maszyny wielkogabarytowe służące do obróbki materiałów w dużych zakładach przemysłowych. Natomiast urządzenie służące do pozbywania się naddatków z obrzeży płyt, a także jednoczesnego ich zaokrąglania nosi nazwę frezarki do naroży, wraz z nią zazwyczaj stosowana jest okleiniarka do obrzeży. Jest to urządzenie najczęściej do użytku ręcznego. Służy, jak sama nazwa wskazuje do oklejania krawędzi oraz obrzeży, które najczęściej wykonane są z drewna lub elementów drewnopodobnych. Są nimi na przykład blaty kuchenne lub łazienkowe, a także innego rodzaju meble. Okleiniarka do obrzeży umożliwia także obróbkę krawędzi materiału o zróżnicowanej grubości od trzech, aż do pięćdziesięciu milimetrów. Ręczna oklejarka sprawdza się wyśmienicie podczas produkcji małych serii mebli w niewielkich zakładach produkcyjnych, stolarskich, jak również przy oklejaniu obrzeży mebli wykonywanych na zamówienie, jakie wymagają szybkiego przyklejenia obrzeża na krawędziach, jak i na innych elementach o kształcie wypukłym, wklęsłym, a także ściętych pod skosem.

okleiniarkaJest to doskonałe urządzenie do nakładania obrzeży na krawędzie proste, o promieniu wklęsłym oraz wypukłym. Klej wykorzystywany do pracy powyższego urządzenia pozwala na przytwierdzenie obrzeza do materiału jakim jest wcześniej wspomniane drewno, jak i plastik bądź melamina. Ilość kleju jest automatycznie dostosowana przez urządzenie do grubości oraz wysokości oklejanej wówczas krawędzi. Urządzenie to wyposażone jest również w wyświetlacz, dzięki któremu mamy dostęp do informacji, takich jak temperatura, prędkość, z jaką się posuwa, jak również ile kleju jeszcze pozostało. W ofercie elektronarzędzi pojawiła się także mobilne, ręczna okleiniarka do obrzeży meblowych. Jest to opatentowany system, który pozwala na efektywną i precyzyjną obróbkę mebli o skomplikowanych, niekiedy modernistycznych kształtach. Oklejanie nie tylko wpływa na estetyczny wygląd mebli, lecz również pełni funkcję zabezpieczająca mebel przed uszkodzeniami oraz zniszczeniem.

Wysoce specjalistyczny sprzęt zapewnia dokładność, jak również pozwala na równoczesne nanoszenie kleju na powierzchnie proste, a także zakrzywione pod różnymi kątami. Okleiniarka krzywoliniowa i prostoliniowa umożliwia oklejanie różnokształtnych powierzchni, natomiast narzędzie ręczne pozwala na dotarcie w miejsca, trudno dostępne nawet dla okleiniarki krzywoliniowej.

Close Menu