Przyjemnie spędzany czas pod markizami

Przyjemnie spędzany czas pod markizami

Wraz z nadejściem sezonu letniego na rynkach miast pojawiają się ogródki piwne oraz tarasy, na których strudzeni dniem turyści mogą oddać się wypoczynkowi. O tym, który z ogródków wybiorą, decyduje kilka czynników – jedni wolą wygrzewać się na słońcu, inni z kolei odpocząć nieco od promieniu w zacienionej przestrzeni.

Markizy na starówce

markizy okienne Dlatego właśnie lokale gastronomiczne powinny dysponować odpowiednim sprzętem, który sprosta potrzebom zarówno jednych, jak i drugich. Bardzo często można spotkać w ogródkach parasole z logiem producentów znanych napojów – ich popularność jest ogromna, jednak użyteczność pozostawia wiele do życzenia. Złożenie takiego parasola wymaga dużo zachodu, a także zmusza niekiedy do przeproszenia siedzących przy stolikach gości i poproszenie ich o chwilowe opuszczenie miejsc, żeby kelner mógł zamknąć parasol, odsłaniając tym samym nieco promieni słonecznych. Alternatywą dla tego rodzaju – jak się okazuje, niezbyt praktycznego – rozwiązania są różnego typu markizy. Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie w branży gastronomicznej. Ze względu na ich specyficzne walory bardzo chętnie są wybierane przez właścicieli restauracji. Ich główną zaletą jest to, że można nimi operować za pomocą jednego przełącznika, nie angażując w proces ten osób trzecich.

markizy okienne Dzięki swobodnej regulacji długości markiz oraz ich kąta nachylenia, można nimi przysłonić cały taras lub tylko jego część. Na specjalne życzenie gości można natychmiastowo dostosować cień do ich potrzeb. Coraz bardziej popularne markizy chronią nie tylko przed słońcem, ale zapewniają także zabezpieczenie przed deszczem. Dzięki sprawnemu operowaniu automatycznym szkieletem zapobiega się często moknięciu gości, a także samego tarasu, dlatego na wypadek nagłej ulewy wielu klientów chętnie zawita do ogródka restauracji, w której będą mogli schronić się przed deszczem. Dlatego właśnie coraz częściej spotyka się je na rynkach wszystkich większych miast – markizy okienne z Wrocławia zdobią tamtejszą starówkę, zachęcając turystów do zatrzymania się na chwilę i wypicia na tarasie kawy lub zjedzenia solidnego posiłku w dobrze zacienionej przestrzeni. Markizy znajdują zastosowanie również na tarasach i balkonach domów – wszędzie tam, gdzie słońce jest mile widziane, ale też nie za często.

Wykonane są z materiałów odpornych na korozję, a także na oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz i wiatr, a nawet mróz, dzięki czemu nie zachodzi konieczność zdejmowania ich na okres zimowy i składowania gdzieś w garażu. Spokojnie mogą służyć nam przez cały rok.

Close Menu