Przygotowujemy wyprawkę dla dziecka

Gdy na świecie ma pojawić się dziecko wielu rodziców wpada w zakupowy szał. Przecięci nową rolą kupują ubranka, wózek, pieluchy, zasypki, wanienki i tysiące innych mniej lub bardziej potrzebnych akcesoriów, które trzeba gdzieś trzymać. W tym momencie pojawia się kwestia pokoju dziecięcego.

O czym nie powinniśmy zapomnieć?

Niektórzy pokój przygotowują na samym początku, inni dopiero po jakimś czasie zaczynają przygotowania. Niektórzy zostawiają do na ostatnią chwilę. Oczywiście sam remont przeprowadzają wcześniej, ale dodatki wybierają tuż przed urodzeniem dziecka. Urządzając pokój należy pamiętać, aby wybrać odpowie dnienie meble dziecięce, łóżeczko, szafki, szafy i szafeczki, przewijak i kilka innych istotnych elementów. W początkowej fazie rodzice bardzo często umieszczają łóżeczko dla niemowlaka w swojej sypialni, aby mieć lepszy dostęp do maluszka, ale nie jest to koniecznością i naprawdę warto przyzwyczajać dziecko do tego, aby spało we własnym pokoju. Gdy dorośnie nie będzie trzeba go przyzwyczajać.

łóżko dla dzieckaOczywiście warto zadbać o to, aby w pokoju dziecięcym znalazło się nie tylko miejsce na wyżej wymienione rzeczy, ale również takie kwestie, jak fotel, czy kanapa dla rodzica, gdyby zaszłą taka potrzeba a gdy dziecko podrośnie należy pamiętać by zakupić biurko dla dziecka. Ale to wszystko w swoim czasie. Również rodzic nie może zapominać o tym, ze dziecko trzeba przebierać, dlatego warto wcześniej przyszykować odpowiednie, bezpieczne miejsce. Dla bezpieczeństwa. Warto wyłożyć podłogę dywanem lub wykładziną. Pokój maluszka musi być przyjazny, nie to nowo narodzonemu człowiekowi, ale również jego rodzicom, bo to oni przez najbliższe lata będą sprawować na d nim piecze. Dopiero potem istotną rolę będą ogrywać odpowiednio dopasowane mebelki. Można od razu tak zaaranżować pokój, żeby był gotowy na moment, w którym dziecko urośnie, ale nie ma to większego znaczenia.

Pamiętajmy tez, że ważna rolę odgrywa światło. Nie chodzi o to, żeby było bardzo jasno, ale o to, żeby światło nie rozbudziło dziecka. Najlepiej sprawdza się wszelkie lampki i lampeczki oraz innego rodzaju przytłumione światło. Wato też zadbać o ciepło w pokoju, aby dziecko się nie przeziębiło.