Przebudowa dom drewniany- z jakiego drzewa?

Drewno nie jest twardym budulcem i nie jest odporne na wszystko a jak wiadomo jakość ma wpływ na trwałość domu. Dlatego aby remonty domów drewnianych nas ominęły to trzeba wybrać jak najlepsze. pOtzrebna przebudowa?

Przebudowa dmu drewnianego jest kosztowna

stary dom z drewnaDrewno naturalne jest łatwe w obróbce, lecz wybudowanie trwałego domu z drewna tak aby później renowacja domów drewnianych nie była na naszej głowie. Wielka zaletą takiego domu jest to, ze można go wybudować stosunkowo szybko, a ponadto nie potrzebne są aż takie mocne fundamenty, jak przy domu murowanym. Warto wiedzieć, że drewno konstrukcyjne nie może mieć większej wilgotności niż 19%. Jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu drzewa, czyli grzyby, pleśń lub oznaki życia owadów będzie nam groziła szybka przebudowa domu drewnianego. Dlatego materiał noszący takie oznaki to należy od razu odrzucić. Gdy drewno jest zbyt suche to również zagrozi nam remont domu drewnianego. Taki materiał (zbyt suchy) może nie wytrzymać i pęknąć. Dlatego właśnie ważne jest aby budulec był odpowiednio wilgotny, ponieważ znakomicie będzie ulegać odkształceniom, które są ważne ponieważ drewno pracuje. Najbardziej popularne jest drewno sezonowane czyli takie, które jest poukładane pod wiatą z przekładkami, które zapewniają cyrkulacje powietrza. Ważne jest aby drewno schło jak najdłużej, bo im dłużej tym lepiej. Niestety takie drewno jest trudno dostępne na rynku, a jak już się je dostanie to trzeba się liczyć z kosztami. Najlepszym drewnem do budowy domu jest drewno suszone komorowo, ponieważ ono nie jest tylko suszone, ale również nie ma czynników chorobotwórczych, czyli nie musi być impregnowane. Do budowy takiego domu używane są tylko najlepsze gatunki drzewa konstrukcyjnego. Jednym z nich jest modrzew, który jest odporny na wodę dzięki czemu jest trwały. Kolejnym jest jodła, która jest wytrzymała i sprężysta,a trzecim jest świerk, który jest łatwy w obróbce. Świerk też efektywnie wygląda.

Ostatnim najczęściej wykorzystywanym jest sosna, która jest miękka i łatwa w obróbce, ale niestety ma niewielką skłonnością do paczenia się. Jednak najwięcej kłopotów sprawia nie budowa domu ale remont starego drewnianego domu. Tutaj trzeba uważać na toaby budynku nie zawalić. Przy przebudowie nie ma łatwego wyboru.