Projekt domku szkieletowego

Budowa własnego domu jest marzeniem niemalże każdej rodziny. Własny dom daje im pełną swobodę, a do tego pozwala im spełnić swoje pragnienia. Budowa domu jest niezwykle kosztowna, jednak przynosi ona wiele satysfakcji. Jednym z najtrudniejszych momentów jest wybranie projektu domu.

domek szkieletowyNiektórzy mają dylemat, ponieważ nie wiedzą czy lepszy i wygodniejszy będzie projekt gotowy czy może projekt indywidualny. Najczęściej jednak ludzie decydują się na projekty domów indywidualnych, ponieważ wtedy otrzymują oni taki dom, jaki chcą. Sami ustalają sobie kształt domu, jego wielkość, rozmieszczenie pomieszczeń, ułożenie względem kierunków światła, a także idealnie dopasowują taki dom do ukształtowania terenu. Indywidualne projekty domów często łączone są z domami szkieletowymi. Te domy cieszą się wielką popularnością, ponieważ dają mieszkańcom duże możliwości. Przede wszystkim są bardzo zdrowe dla organizmu, ponieważ drewno jest jednym z najlepszych materiałów eksploatacyjnych, jakie wykorzystuje się do budowy domu.
Do budowy konstrukcji takiego domu najczęściej wykorzystuje się drewno iglaste, typu C 24, a ono zaliczane jest do drzew najlepszej jakości. Niektórzy martwią się o to, że domy szkieletowe są łatwopalne, jednak jest to mylne stwierdzenie, bowiem one posiadają ognioodporność, która jest zgodna z polskimi normami, a oprócz tego w tych konstrukcjach znajduje się wełna mineralna, która ni jest palna. Wszyscy mieszkańcy takiego domu mogą czuć się tam bezpiecznie oraz swobodnie. Domy szkieletowe dają mieszkańcom bardzo dużą swobodę, ponieważ mają bardzo małą grubość ścian, dzięki czemu zwiększa się ich wewnętrzna powierzchnia użytkowa. Mieszkańcy mogą sobie dzięki temu wykorzystać po swojemu tę wolną przestrzeń. Ogółem ciężar domu szkieletowego jest dosyć niski, co się pozytywnie zwraca w kosztach, bowiem mniej kosztuje transport tych wszystkich materiałów na budowę.

Domy szkieletowe można tez budować sobie nawet zimie, ponieważ oprócz wykonania fundamentów, to ten dom nie wymaga żadnych prac mokrych, które powinny być wykonywane w odpowiedniej temperaturze.