Praktyczne listwy maskujące niedoskonałości

Praktyczne listwy maskujące niedoskonałości

Kiedy mieszkanie jest już prawie skończone trzeba dobrać elementy, które zakryją wszystkie mankamenty. Mowa między innymi o listwach podłogowych, które poza funkcjami dekoracyjnymi są także bardzo funkcjonalne. To głównie powinno być dla każdego wyznacznikiem podczas wyboru odpowiedniego modelu, niż walory estetyczne. Wiadomo, one też mają duże znaczenie, zwłaszcza kiedy wnętrze wymaga specjalnych wykończeń.

Listwy do ukrycia kabli

listwy mdfMożna połączyć obie rzeczy wybierając listwy wykonane z MDF. Funkcjonalność ma duże znaczenie podczas wykańczania domu. Trzeba dbać o estetykę, a listwy podłogowe zakrywają szczeliny między podłogą, a ścianą, co strasznie rzuca się w oczy przed ich zamontowaniem. Poza tym producenci chcąc ułatwić życie użytkownikom wprowadzili także do oferty maskujące listwy mdf. Jest to specjalny typ listwy, który po swojej wewnętrznej stronie posiada wydrążenie na całej długości do ukrycia wszelkiego rodzaju przewodów. Zmieszczą się z nich kable o standardowej szerokości. Jednak w przypadku prowadzenia bardziej zaawansowanej instalacji, płyta mdf jest na tyle elastyczna, że samodzielnie można poszerzyć miejsce i wydrążyć otwór wyjściowy do podłączenia. Do listw maskujących można również zaliczyć progowe, które zakrywają szczeliny między innymi wykończeniami podłóg w pomieszczeniach. Zazwyczaj wykorzystuje się je przy połączeniu drewna z płytkami, które różnią się od siebie grubością, a także efektem wizualnym.

listwy mdfW takich przypadkach listwy stają się elementem łączącym oba rodzaje powierzchni ze sobą. Najlepiej sprawdzą się te wykonane z tworzysz sztucznych lub stali, ponieważ występują w wielu wersjach kolorystycznych. Wybierając listwy maskujące należy zwrócić także uwagę na estetykę i ich wykonanie. Producenci wprowadzają coraz więcej kształtów do swoich ofert, nie oznacza to jednak, że będą one pasowały do każdego wnętrza. Czasem lepiej postawić na prostotę, aby listwy nie wyróżniały się za mocno kolorystycznie i nie skupiały na sobie całej uwagi. Wybierając sposoby na ukrycie niedoskonałości wykończenia mieszkania trzeba mieć na uwadze wiele aspektów. Liczy się zarówno funkcjonalność, pozwalająca zachować estetykę, ale także nowoczesny wygląd, dzięki czemu listwy stają się elementem dekoracyjnym.

Te wykonane z MDF posiadają wiele zalet – są dość tanie, występują w wielu kolorach, ale przede wszystkim łatwo się je montuje i utrzymuje w czystości. Nawet wybranie klasycznej bieli nie musi wiązać się z dużą ilością kurzu, wystarczy raz na jakiś przetrzeć je suchą ścierką, a efekt będzie zaskakujący.

Close Menu