Co powiesić na okna czyli żaluzje

Co powiesić na okna czyli żaluzje

Nie jeden z was na pewno stawał przed ciężkim wyborem, jakim jest osłonięcie okien. Każdy na pewno wie, czym kończy się efekt promieni słonecznych świecących prosto na nasze okna.

Szczecińskie żaluzje chronią przed słońcem

żaluzjeW domu robi się duszno, panuje gorąc a korzystanie z komputera, lub oglądanie telewizji kończy się tym, że widzimy w ekranie nasz pokój o wiele wyraźniej niż program, który akurat chcemy oglądać. Jest kilka rozwiązań tego problemu. Jednym z nich są żaluzje szczecin, jest to chyba jeden z najstarszych typów ochrony mieszkania przed słońcem, możemy je często zauważyć u naszych babć lub starszego pokolenia. Jest to rozwiązanie, które powoli wychodzi z mody, powoduje to fakt, że żaluzje szybko się kurzą i ciężko je doczyścić, bez zdejmowania ich. Co innego, jeżeli mamy możliwość zamontowania żaluzji między szybami, daje to całkiem przyjemny efekt i nie brudzą się. Kolejnym rozwiązaniem są rolety na prowadnicach, sam od wielu lat korzystam z takiego rozwiązania i jestem z niego bardzo zadowolony, kwestia czyszczenia ich jest banalna, ponieważ praktycznie się nie brudzą i są bardzo praktyczne, możemy zasłonić tylko część okna, lub całe. Kwestia kolorystyki jest bardzo ważna, im ciemniejsze rolety, tym mniej słońca przepuszczają i tym ciemniejszy jest nasz pokój. Ostatnim i najnowszym typem ochrony mieszkania przed nadmierną ilością są plisy. Plisa działa trochę jak żaluzja, oczywiście spełnia swoją rolę, nie przepuszcza światła, ale dzięki niej możemy uzyskiwać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne.

Dodatkowo plisy jako jedyne dają możliwość założenia ich na okna niestandardowe, takie jak okręgi, trójkąty czy trapezy. W szczecinie, w mieście którym mieszkam, jak i również w całej Polsce rynek zasłon na okna jest ogromny.

Close Menu