Poliwęglan komorowy jako zadaszenie basenu

Poliwęglan komorowy jako zadaszenie basenu

Baseny kryty to specyficzne obiekty, które muszą być wykonane zgodne z pewnymi normami. Przede wszystkim materiały zastosowane do ich budowy powinny charakteryzować się wysoką odpornością na wilgoć. Równocześnie bardzo ważne jest, aby zapewnić w takich obiektach optymalny komfort cieplny, żeby było przyjemnie korzystać z basenu o każdej porze roku.

Poliwęglan w przystępnej cenie

poliwęglan komorowyZnaczenie ma również dobre doświetlenie obiektu za pomocą światła słonecznego – to właśnie ono poprawia samopoczucie i ma o wiele lepsze działanie niż światło sztuczne. Mając to na uwadze, od razu konstruktorom na myśl przychodzi wykonanie dachu szklanego lub tradycyjnego, jednakże z co najmniej kilkoma świetlikami dachowymi, które mają przepuszczać odpowiednio dużo promieni słonecznych. Ale warto wiedzieć, że znane i stosowane od lat świetliki stalowe z taflą szklaną są obecnie przeżytkiem. W nowoczesnym budownictwie stosuje się bowiem świetliki z płytą z poliwęglanu komorowego. Materiał ten ma o wiele więcej zalet niż szkło, a poza tym jest stosunkowo niedrogi. Poliwęglan komorowy cena którego jest naprawdę przystępna, posiada bardzo dobrą wytrzymałość. Wielokrotnie większą niż szkło – i poświadczać to może fakt, iż materiał ten stosuje się nawet do produkcji tarcz oraz hełmów ochronnych służb porządkowych. Ale nie tylko wytrzymałość jest tutaj ważna (chociaż ma znaczenie chociażby dlatego, że obciążenie wiatrem czy śniegiem nie spowoduje tutaj żadnych szkód).

poliwęglan komorowyWymienić można także ochronę przed promieniowaniem UV. Do wnętrza dociera światło, jednakże bez szkodliwych substancji, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Poliwęglan komorowy jest podobnie przezroczysty co szkło, jednakże w odróżnieniu od niego – zatrzymuje UV. Nie da się ukryć, iż jest to główna zaleta tego materiału, zaraz obok wytrzymałości. Co jeszcze można powiedzieć o świetlikach z poliwęglanu komorowego? Przede wszystkim, ich montaż jest naprawdę prosty i nie wymaga szczególnej wiedzy. Musi być jednak wykonany poprawnie, aby zamontowane świetliki były szczelne. Dzięki tej szczelności uzyskujemy jednocześnie komfort cieplny – poprzez świetliki nie będzie uciekało ciepło. Nie ma więc możliwości wyziębienia się pomieszczenia, ponieważ zapobiega temu szczelny montaż solidnej konstrukcji świetlików.

Podsumowując, świetliki z poliwęglanu komorowego, dostępne w przystępnej cenie, są doskonałym wyborem do konstrukcji krytego basenu. Zalety tego materiału bez wątpienia należy doceniać, ponieważ jest ich więcej niż w przypadku dotychczas stosowanego do świetlików szkła.

Close Menu