Podmurówka – fundament dla ogrodzenia

Solidnie wykonana podmurówka betonowa może być kluczem do sukcesu. Przed montażem ogrodzenia warto upewnić się czy na naszej posesji nie jest ona potrzebna. Powodów do jej posiadania jest wiele. Jeżeli sąsiednia działka jest wyżej, podmurówka zapobiegnie osuwaniu się ziemi i przedostawaniu roślin na sąsiednią stronę.

Podmurówka to zabezpieczenie

podmurówka betonowaUsztywni ona dodatkowo płot wykonany z siatki, a także będzie stanowiła doskonałą podstawę dla ogrodzenia na niejednolitym i nierównym podłożu. Wspaniale sprawdzi się również w sytuacji, gdy posiada się zwierzęta. Podmurówka betonowa na działkę zapobiegnie przechodzeniu zwierząt domowych, jak i drapieżników na posesję. Psy oraz listy najczęściej podkopują przejście pod ogrodzeniem. Płot będzie także wyżej, co uniemożliwi kotom bezpośrednie go przeskoczenie. Przygotowując jednak podmurówkę trzeba zadbać o jej odpowiednie i profesjonalne wykonanie. Chcąc wybrać łatwiejszy sposób wykonania podmurówki betonowej skorzystać można z gotowych elementów, prefabrykowanych. Rodzai jest wiele. Wybór podmurówek jest szeroki, z pewnością dobór właściwej, pasującej do fasady i cokołu domu nie będzie trudny. Podmurówki nie trzeba jednak wyłącznie murować, na rynku dostępne są również gotowe elementy. Pozwalają na zaoszczędzenie czasu, jak i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia jakiegokolwiek błędu.

podmurówka betonowaZapewni to również brak bałaganu, a także jest mniej pracochłonne. Innym rozwiązaniem dla betonowych podmurówek są kamienne lub ceglane bloczki, a także kosze gabionowe wypełnione tworzywem naturalnym bądź sztucznym. Fundament wykonywany pod ogrodzenie zależy od rodzaju podłoża, jak i samego ogrodzenia. Rodzaj działkowego ogrodzenia zależny jest od tego, gdzie się ona znajduje. Dla działek położonych na ternie, tak zwanych ogródków działkowym doskonale sprawdzą się pospolite ogrodzenia z siatki lub drewniane płotki. Natomiast w momencie, gdy działka znajduje się w lesie wykonać powinniśmy ogrodzenie bardziej solidne i przede wszystkim wyższe. Podmurówka niezależnie z jakiego materiału jest wykonana nada się idealnie do obydwóch rodzai ogrodzeń. W pierwszym przypadku ustabilizuje siatkę, a w przypadku działki położonej na otwartym terenie zapobiegnie przedostaniu się na nią niechcianych zwierząt i intruzów. Fundament ogrodzenia wykonany z cegły klinkierowej jest łatwy w utrzymaniu oraz nie wymaga konserwacji, a przy tym jest niezwykle trwały. Natomiast podmurówka jak i całe ogrodzenie wykonane z bloczków cieszy się niesamowitym powiedzeniem, ze względu na swoją strukturę przypominającą kamień.

Najmniej trwałym budulcem jest drewno, wymaga ono corocznej konserwacji oraz impregnacji. Dlatego przy doborze ogrodzenia i podmurówki kierować nie powinniśmy się jedynie ceną, a również materiałem, z jakiego obydwie rzeczy są wykonane.