Panele podłogowe czy parkiety?

Panele podłogowe czy parkiety?

Jeszcze do niedawna uważaliśmy, że parkiety to coś co już jest zdecydowanie niemodne, i nadaje się co najwyżej na jakieś sale gimnastyczne, a nie do naszego eleganckiego domu. U ans sprawdzą się jedynie nowoczesne panele podłogowe, które idealnie oddadzą charakter naszego wnętrza.

Parkiety z Lublina dają mniejszy wybór

parkietyJednak teraz to się zmienia. Panele nie są już obowiązkowe, z pakiety mogą być teraz bardzo atrakcyjne wizualnie. Dlatego też można omówić to, czy lepsze będą panele podłogowe czy parkiety lublin. Panele na pewno zazwyczaj możemy dostać w większym wyborze drewna. Każdy sklep w Lublinie na pewno ma ich spory wybór. Będą to deski droższe i tańsze, od jasnego drewna sosnowego do ciemnego drewna egzotycznego. Parkiety zazwyczaj nie oferują takiego wyboru, choć cały czas się on zwiększa. Przejdźmy zatem do funkcjonalności i kładzenia takich podłóg. Panele podłogowe mogą być i klejone i wciskane. Każde rozwiązanie jest dobre. Będą do siebie idealnie przylegały i wyglądały dobrze łatwo jest tez je dociąć, bo wiadomo, ze nie da się w całym pomieszczeniu położyć całych kawałków paneli. Parkiety są złożone z mniejszych części, więc czeka nas więcej pracy z małymi elementami, a do tego ich przycinanie i rozkładanie musi być umiejętne, żeby to jakoś wyglądało. Dobrze by było, żeby nasze drzwi drewniane były kolorystycznie dopasowane do koloru naszej podłogi, wtedy wszystko będzie wyglądało spójnie. Należy nadmienić również, że parkiet można poddawać cyklinowaniu.

Zdziera się wtedy zniszczona warstwę lakieru i dosłania nowe, ładne drewno, a potem podłogę się znowu lakieruje. Z panelami podłogowymi nie da się zrobić tego samego.

Close Menu