Oświetlenie w domu

Istotnym wyposażeniem w każdym domu bądź mieszkaniu jest jego odpowiednie oświetlenie. Już na samym początku powinniśmy wiedzieć jak dane pomieszczenie będzie oświetlane. W pokoju dziecięcym możemy zastosować oświetlenie dziecięce przeznaczone typowo dla dzieci.

oświetlenie dziecięceMogą to być różnego rodzaju lampy sufitowe, ścienne, stojące, żyrandole, lampki nocne itp. W zależności od płci dziecka możemy dobrać oświetlenie zgodne z jego upodobaniami. I tak dana lampa może być w kształcie ulubionego zwierzątka, bądź mieć nadruk ukochanego bohatera z bajki. Możliwości jest bardzo dużo i wszystko zależy od zasobności naszego portfela.
Również bardzo istotne jest w jaki sposób rozwiążemy oświetlenie łazienkowe. Czy łazienka posiada okno, czy jest pomieszczeniem zamkniętym. Z pewnością każde z nich wymaga innej koncepcji oświetleniowej. Możemy zastosować tak zwaną punktową lampę sufitową posiadającą określoną ilość reflektorów, które możemy indywidualnie dopasować do własnych potrzeb ustawiając je w dowolnym kierunku. Możemy również zastosować oświetlenie przy lustrze. Albo dobieramy lustro już z lampami, bądź też robimy to oddzielnie.
W ostatnim czasie bardzo modnym wykończeniem są tak zwane sufity podwieszane, w których możemy zamontować oświetlenie w postaci oczek. Możemy je rozmieścić w dowolny sposób. Ciekawym pomysłem jest również zastosowanie taśm ledowych, które dają bardzo ciekawe efekty oświetleniowe. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i możliwości finansowych.

Natomiast lampy podłogowe możemy zastosować w każdym pomieszczeniu. Obecnie dostępne są różne ich rodzaje i wzory. Dobieramy je oczywiście do stylu w jakim jest urządzone mieszkanie, bądź dom tak, aby dobrze się komponowały z całością.