Opłacalny wynajem szalunków budowlanych

Opłacalny wynajem szalunków budowlanych

W Polsce coraz częściej wykonuje się różnego rodzaju instalacje składające się z naturalnej zieleni oraz ziemi. Często prezentuje się to w postaci sztucznie wykonanych parków, czy też strumyków wodnych o formach pasujących do okolicznego terenu. Aby stworzyć taką konstrukcję konieczne jest wykonanie odpowiednich wykopów, które umożliwią skuteczne zapełnienie ich wodą, czy też uformowanie gruntu.

Zastosowanie szalunków i ich wynajem

korzystny wynajem szalunkówDo tego celu wykorzystuje się szalunki, które umożliwiają wygodne i bezpieczne tworzenie wykopów na takim obszarze. To właśnie one zapobiegają zasypywaniu się wykopu oraz zabezpieczają pracowników wykonujących swoją prace wewnątrz takiego otworu. Dzięki szalunkom bez problemu można wykonywać pogłębiane wykopy oraz przedłużać je, tak aby spełnić właściwe wymagania projektowe. Wykorzystuje się je najczęściej przy pracach gruntowych, jednak nie ma to miejsca tylko przy formowaniu samego terenu naturalnego. Są one niezbędne także przy wykonywaniu budynków o większych gabarytach. Właściwe ustawienie szalunków umożliwia wykonanie wykopów pod fundamenty budynku. Ważne jest tutaj utrzymanie ich właściwej formy oraz głębokości. Konstrukcje te zapobiegają osypywaniu się gruntu, co stwarza idealne warunki do dalszych prac.

korzystny wynajem szalunkówKorzysta się z ich sporej ilości, a więc są to obiekty dość kosztowne zarówno w kupnie, jak i eksploatacji. Dlatego też okazuje się być bardziej korzystny wynajem szalunków, gdzie dzięki takiej usłudze oszczędza się dużą ilość środków podczas każdej budowy. Firmy zajmujące się świadczeniem tego typu usług dysponują różnymi formami tych elementów. Zależnie od wymagań na konkretnej budowie, rozwiązania w nich wykorzystane mogą się znacznie różnić. Przede wszystkim wymogi wpływają na rodzaj elementów z jakich stworzone są tego typu konstrukcje. Przy mniejszych wykopach, gdzie napór ziemi nie będzie zbyt duży, można wykorzystywać rozwiązania w pełni drewniane, przy każdych, większych wykopach, lepiej skorzystać z bardziej wytrzymałych. Często wykorzystuje się szalunki, których ściany wykonane są z okutego metalem drewna, a samo przęsło rozpierające obie ścianki wykonane jest z wysokiej jakości stali.

Tego typu rozwiązanie dominuje wśród konstrukcji tego typu, gdyż jest względnie tanie i wytrzymałe. Szalunki w całości metalowe wykorzystuje się tylko przy bardzo dużych wykopach charakteryzujących się ryzykiem na wysokim poziomie. Wynajem tego typu elementów jest znacznie bardziej opłacalny od ich kupna, gdyż nie jest wtedy wymagana magazynowanie, transport, czy też konserwacja.

Close Menu