Nowoczesne piecyki kominkowe – jaki będzie najlepszy?

Nowoczesne piecyki kominkowe – jaki będzie najlepszy?

Ze względu na wzrastające zainteresowanie instalacjami kominków jako głównych systemów grzewczych, na rynku pojawiły się także piece kominkowe. W wielu przypadkach składają się tylko z pieca oraz instalacji odprowadzającej spaliny, jednak są i modele o bardziej skomplikowanej budowie.

Piece mogą być estetyczne

piece kominkoweCoraz częściej wybiera się modele wolnostojące, posiadające efektowne wykończenie, które poza dostarczaniem ciepła pełni także funkcję dekoracyjną. Wykorzystuje się je już nie tylko do ogrzewania jednego konkretnego pomieszczenia, ale i całego mieszkania. Zaawansowane technologie grzewcze są dopasowane do wymagań użytkowników. Dlatego nawet coś takiego jak piec kominkowy nie musi się kojarzyć z ciężkim stalowym piecem o skomplikowanej instalacji. Wybierając ekonomiczne piece kominkowe stawia się na mobilność oraz ciekawy wygląd. Bez względu na miejsce, w jakim ma zostać zamontowany wystarczy tylko przewód kominowy i już można włączać ogrzewanie. Ważne jest, by łatwo można było utrzymać je w czystości. W zależności od stosowanego paliwa będzie on mniej lub bardziej zapylony. Producenci oferują piece kominkowe zarówno na węgiel i drewno, jak i na ekonomiczny pellet – wpływając na bezpieczeństwo środowiska.

piece kominkoweZamontowane nowoczesne systemy automatycznie zarządzają całym procesem spalania, od intensywności spalania do pobieranego powietrza. Zaletą takiego typu ogrzewania jest fakt, że urządzenie stara się podtrzymywać żar jak najdłużej, dzięki czemu można ograniczyć ilość załadunków. Jeśli bardzo zależy nam na właściwościach akumulacyjnych zdecydowanie lepiej postawić na piec kominkowy wykonany z żeliwa, ponieważ posiada on grube ściany co wpływa na dłuższe utrzymywanie ciepła. Duże znaczenie podczas wyboru ma także moc – im większa tym większą powierzchnię można ogrzać. Piece pochodzące od wiodących producentów posiadają możliwość regulacji mocy, którą można dowolnie zaprogramować, wedle aktualnych potrzeb. Koszt zakupu takiego urządzenia zależy oczywiście od wybranego modelu, można jednak znaleźć dobrej jakości piece w cenach około 2 tysięcy złotych. Wybór nowoczesnych pieców kominkowych jest dużą oszczędnością dla domu.

Znacznie szybciej się nagrzewa oraz generuje ciepło pozwalające utrzymać wysoką temperaturę nawet po wygaśnięciu. Jest to również rozwiązanie łączące w sobie funkcjonalność z dekoracyjnym wyglądem. Często samodzielnie można obudować taki piec na wybrany przez siebie sposób, by dopasował się do wnętrza. Jego ekonomia spalania i dbałość o środowisko znacznie przemawiają za takim rozwiązaniem.

Close Menu