Natrysk pianki – czy się sprawdza?

Jeśli chodzi o wykonanie izolacji, istnieje co najmniej kilka możliwości. Można wykonywać ocieplenia za pomocą pianki poliuretanowej, wełny mineralnej czy styropianu. Naturalnie każde z tych tworzyw ma swoje pozytywne i negatywne cechy. W poniższym artykule postaramy się jednak przybliżyć właściwości pianki poliuretanowej, a zwłaszcza jej wersji otwartokomórkowej, która stosowana jest w przestrzeniach wewnętrznych.

Natrysk pianki wykonuje się szybko

natrysk piankiSprawdza się doskonale jako ocieplenie poddasza pianką. Pianka tego typu jest przede wszystkim doskonałym materiałem izolacyjnym. Świetnie zabezpiecza przed uciekaniem ciepła czy też dostawaniem się do środka zimnego powietrza z zewnątrz. Natrysk pianki poliuretanowej można wykonać w bardzo szybki sposób, dzięki temu, że w jej otwartych komórkach znajduje się powietrze. To właśnie z tego powodu natrysk pianki przeprowadzany jest w tak ekspresowym tempie. Pianka pęcznieje, wypełniając wszelkie pozostałe wolne przestrzenie i świetnie je izoluje. Oczywiście, aby była skuteczna musi być położona jej odpowiednia ilość. Stosując piankę, można mieć pewność co do jej szczelności, a jednocześnie nie trzeba się też przejmować wilgocią. Woda może bowiem swobodnie odparowywać i nie gromadzi się wilgoć. Jeżeli tylko ocieplenie poddasza pianką wykonane jest w pełni profesjonalnie, takie ocieplenie znacznie zmniejsza koszty poniesione co roku na ogrzewanie domu czy biura. Izolacja pianką jest bardzo skuteczna, ale wiadomo, że trzeba fachowej wiedzy, aby przeprowadzić proces jej kładzenia tak, jak należy. Nie każdy fachowiec się na tym zna i później niestety trzeba się mierzyć z niedoróbkami. By zatem mieć pewność, że zastosowana pianka poliuretanowa jest rzeczywiście najwyższej jakości, a ponadto, że kładł ją fachowiec, należy dobrze poszukać. Warto sugerować się stronami internetowymi firm, a także opiniami o nich. Nieraz mogą one dużo powiedzieć o rzeczywistym profesjonalizmie. Izolacja poddasza pianką sprawdza się zarówno w przestrzeniach przemysłowych, jak i domowych, tylko trzeba zrobić je w sposób odpowiedni. Pianka powinna spełniać wszystkie normy oraz być po prostu wysokiej jakości.

Wiadomo bowiem, że ten materiał będzie wykorzystywany przez długie lata, służąc osobom przebywającym w budynku. Nie warto zatem oszczędzać, ale zapewnić sobie naprawdę dobrą izolację, choćby miał być to duży wydatek. Pianka poliuretanowa może być droższa od wełny mineralnej, jednak niejednokrotnie jest to wydatek, który naprawdę się opłaca. Wiele osób chwali sobie to rozwiązanie.

Więcej informacji pod adresem http://www.purtech.pl/oferta/doskonala-izolacja-quadfoam-500/izolacja-dachu/izolacja-na-blache