Naprawa betonu na terenie budowy

Czasem się tak zdarzy, że już na etapie budowy domu dojdzie do jakiś awarii i do nie przewidzianych uszkodzeń. Aby jednak budowa została zrealizowana należy jest wykonać jak najszybciej naprawy uszkodzeń.

Naprawa betonu nie była kosztowna

naprawa betonuTakże i tak było na jednej z budów w centrum Polski. Po nocy budowlańcu zauważali, że w jednym miejscu, na budowanej klatce schodowej beton się skruszył i tym samym odsłonił zbrojenie. A tak nie może być, gdyż pręty zbrojenia szybko, szczególnie jeśli będzie panowała wilgoć może ulec korozji. Wtedy już zbrojenie, jak i cała konstrukcja nie będzie tak wytrzymała, jak założono w projekcie. Więc na terenie tej budowy musiało dojść do takiej usługi jak naprawa betonu. Wykonano nową mieszankę betonową, jednak nie do końca wykonano ja tak, jak najczęściej się ją wykonuje, a więc została dodana zaprawa naprawcza do betonu. Podobnie także jest wykonywana naprawa posadzki. W wypadku tych, ze uszkodzonych schodów, także naprawa posadzki była wskazana, aby była zachowana ciągłość wylewki i po raz kolejny nie została ona uszkodzona. Na szczęście naprawa betonu w uszkodzonej klatce schodowej na budowie poszła sprawnie i nie trzeba było zmieniać harmonogramu robót. Tak czasem bywa, że na budowie, dojdzie do jakiejś nie przewidzianej awarii i uszkodzenia. Na szczęście istnieje obecnie wiele środków, które pomogą w naprawie takich uszkodzeń.

Na szczęście na tej budowie, nie doszło już więcej do nieplanowanych uszkodzeń oraz awarii. Przebiegła ona sprawnie i bez komplikacji. Wszystko zostało odebrane i oddane w terminie. A obecnie mieszańcy cieszą się pięknym blokiem ze wspaniałymi mieszkaniami.