Napędy dedykowane do bram przesuwnych

Napędy dedykowane do bram przesuwnych

Zakup bramy przesuwnej wydaje się prostą sprawą, do czasu póki nie trzeba dobierać do niej odpowiedniego napędu. Automatyzacja należy do komfortowych rozwiązań, jednak aby długo i skutecznie służyła musi być dopasowana do wielu wymiarów bramy. Ważna jest także jej waga oraz zainstalowany siłownik, którego zadaniem jest wprawienie przęsła w ruch.

Silnik dobrany do bramy

silnik do bramy przesuwnejNależy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją automatyki oferowanej przez producentów, a jednocześnie znać bardzo dobrze przęsło, które będzie służyło jako brama przesuwna. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porady producenta bramy, który jako specjalista powinien wiedzieć który z napędów najlepiej będzie do niej pasował. Liczy się jego solidne wykonanie, maksymalne obciążenie, ale także siła, z jaką wprawia się bramę w ruch. Wystarczy wybrać nowoczesny silnik do bramy przesuwnej, który dzięki dużej mocy poradzi sobie nawet z bramami przemysłowymi. Jest on w stanie automatycznie dopasować sobie parametry pracy, pod warunkiem, że siłownik również będzie przystosowany do obsługiwania ciężkich skrzydeł. Dużą rolę odgrywa zespół rolek jezdnych, który źle dobrany może nie współgrać z bramą. Musi być on wysokiej jakości, dopasowany do pozostałych elementów konstrukcji, by głośna praca nie stała się codziennością podczas użytkowania. Należy również sprawdzić czy wybrany napęd posiada zapas mocy, czyli czy ciężar bramy jest mniejszy niż maksymalny dozwolony na siłowniku.

silnik do bramy przesuwnejNie można pominąć materiału z jakiego wykonana jest bramą. Warto w tej sprawie konsultować się z firmą, która ją wykonała. Być może jest w stanie podpowiedzieć jaki napęd sprawdzi się w tej bramie najlepiej oraz czy będzie ona bardzo obciążała siłownik podczas niepogody bądź wilgotnego powietrza. Decydując się na bramę przesuwną trzeba wiedzieć jaki konkretnie model konstrukcyjny będzie zastosowany. Brama samonośna, jak i na szynie potrzebuje zupełnie innej mocy do przesunięcia przęsła. Te jeżdżące po szynie potrzebują zdecydowanie większego zapasu mocy, więc dobrany siłownik powinien być przeznaczony do bram cięższych. Bramy przesuwne są praktycznym rozwiązaniem, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca na podjeździe. Jednak dobranie właściwego napędu staje się znacznie trudniejsze, ponieważ trzeba go dobrać pod konkretne wymiary i ciężar przęsła.

Siłownik nigdy nie może być obciążony maksymalnym ciężarem, ponieważ podczas silnych wiatrów może dojść do przeciążenia i uszkodzenia systemu. Nowoczesny siłownik do bramy powinien być przede wszystkim praktyczny, dopiero później bierze się pod uwagę jego wygląd oraz możliwość ukrycia pod ziemią

Close Menu