Najczęstsze błędy przy zakładaniu i czyszczeniu kanalizacji

Kiedy budujemy dom, ważnym elementem jest również kanalizacja. Oczywiście należy skorzystać z projektu, według, którego kanalizacja będzie wykonana prawidłowo. Mimo wszystko jest kilka powtarzających się błędów jakie popełniają osoby planujące założenie kanalizacji na wrocławski osiedlu.

Czyszczenie kanalizacji – co warto wiedzieć

czyszczenie kanalizacjiPrzede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby piony kanalizacyjne były wyprowadzane aż nad powierzchnię dachu a na końcu powinno się zastosować otwory wentylacyjne oraz o tym, że trzeba bedzie wykonywać czyszczenie kanalizacji. Jeśli nie zastosujemy się do tego będziemy mieli do czynienia z dziwnymi odgłosami dobiegającymi z rur i zasysania wody w rurach. Może to również prowadzić do wydostawania się w środku budynku nieprzyjemnych zapachów. Przy planowaniu rozmieszczenia rur zapominamy również o tym, że ważne jest umieszczenie ich przy odpowiednich ścianach. Często to bagatelizujemy, ale później musimy zmagać się z niezbyt przyjemnymi odgłosami ze ścian. Mimo tego, ze ścieki są ciepłe może dojść do ich zimowego przymarzania. Dlatego też ważne jest odpowiednie umieszczenie przykanalików, a mianowicie poniżej strefy przymarzania ziemi. Jeśli zniwelujemy te błędy na pewno nie będzie nam niezbędne pogotowie kanalizacyjne.

Jednak należy pamiętać o tym, że warto skorzystać czasami z ich usług i wykonać czyszczenie kanalizacji. To również częsty błąd jaki popełniamy, co może skutkować na przykład długotrwałą niedrożnością rur.