Mrożonki a świeże produkty na regałach sklepowych

Mrożonki a świeże produkty na regałach sklepowych

W Polsce życie rozwija się głównie w mieście. Ludzie z wsi uciekają do większych miast w poszukiwaniu lepszej pracy czy innych warunków do życia. Również zakupy najczęściej robimy w miastach, korzystając z dobrodziejstw wielkich marketów. Jednak są rzeczy, które zawsze będą cenione w wiejskim życiu a mianowicie, własnoręcznie wyhodowane warzywa i owoce.

Na regałach sklepowych stoi wiele produktów

regały sklepoweW mieście takie przedsięwzięcie już na starcie kończy się fiaskiem. Mieszkania posiadają balkony lecz na nich co najwyżej, możemy wyhodować ozdobnego kwiatka lub parę ziół. Wieś natomiast od zawsze jest skarbnicą naturalnych warzyw i owoców, prosto z drzewa. Konkurencyjnie dla takiego stylu życia, miasto ma mrożonki. Praktycznie każde wyposażenie sklepu zaopatrzone jest w lady chłodnicze. W nich znajdziemy mrożone warzywa i owoce, substytut świeżych plonów z ogródków i drzew. Czy mrożonki są jednak tak naprawdę gorsze od tych świeżo zerwanych? Absolutnie nie! Również nasze babcie na wsi mrożą koper, pietruszkę, warzywa i owoce. Mrożone produkty bowiem nie tracą na wartości. Wyposażenie sklepu w profesjonalny system, czyli chłodnictwo, zapewnia produktom świeżość. Tanie regały sklepowe metalowe z Poznania uginają się pod ciężarem świeżych warzyw i owoców. Wówczas z pogardą patrzymy na mrożonki, wolimy coś świeżego. W wózki sklepowe pakujemy kilogramy warzyw i owoców występujących w danym sezonie. Dlaczego przepłacamy i dlaczego ceny mrożonych produktów są niższe? Ponieważ ludzie myślą stereotypowo. Z założenie przyjmujemy, iż produkt mrożony jest gorszy i mniej zdrowy. W świeżych warzywach i owocach upatrujemy zbawiennej dawki witamin. Jednak mrożonki też mają witaminy! Proces mrożenie nie zabiera im żadnych wartości odżywczych. Jednak trzeba przyznać, iż świeże produkty, zawsze zwyciężą tę batalię.

Ich smak, zapach ale często i wygląd, po rozmrożeniu nie napawa nas ochotą na szybką konsumpcję. Natomiast zerwanie świeżego owocu z drzewa, zawsze skutkuje zjedzeniem go w oko mgnieniu. Nie bójmy się mrożonek zimą i pamiętajmy, że są tak samo zdrowe. Nie próbujmy jednak również walczyć z bezsprzeczną atrakcyjnością, świeżych warzyw i owoców.

Close Menu