Meble i szafki do łazienki

Łazienka to miejsce kąpieli, prania, ale to nie oznacza, że jedyna rzecz, a w zasadzie rzeczy, które będziemy mieć w łazience to wanna, prysznic, czy pralka. Bardzo ważne są również meble łazienkowe, a szczególności szafki łazienkowe, które mogą znacząco ułatwić nam życie.

szafki łazienkoweZwykle łazienka jest lekceważona, małą bez okna nie jest interesującym miejsce, ale łazienka może być funkcjonalnym rajem. Większe pomieszczenie wzbogacone o piękne i funkcjonalne mebelki może odmienić całe mieszkanie i nasze życie. Projektując łazienkę warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim przydadzą się szafki na produkty chemiczne. Bardzo często przeszkadzają one w łazienkach, a standardowe szafki ich nie mieszczą, dlatego też warto wybrać meble, które będą wymiarowe i śmieci się w nich nawet duży płyn do prania.
Osobom używającym proszki poleca się wysokie wysuwane szafki, dzięki czemu przy każdym praniu nie trzeba będzie wyjmować proszku. Wystarczy bowiem wysunąć nabrać proszku i wsypać do pralki. Niezbędne są też półeczki na kosmetyki. Warto je zamknąć w szafce. Nawet mały bałagan nie będzie dla nas problemem, jeśli przyjdą goście. Po prostu nie będą widzieli tego co jest w szafce niepoukładane. W łazience warto przewidzieć półkę na ręczniki. Zamiast krzyczeć do bliskiej osoby, aby przyniosła czysty ręcznik, bo akurat wychodząc z wanny, czy z pod prysznica i żadnego nie ma.
Dobrze jest też posiadać specjalny pojemnik na ubrania. Bardzo często w kompletach do łazienki dostępne są właśnie meble z takim pojemnikiem. Nie powinno też zabraknąć szafki np. na piżamę, aby nie trzeba było za każdym razem szukać jej gdzieś w łóżku. Przyda się również szafka na kapcie lub klapki, a także inne przydane przedmioty w łazience. Na większe miski też warto znaleźć miejsce, aby nie trzeba było ich przestawiać. Szafki łazienkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne i na pewno niedrewniane.

Zbyt duża wilgotność w łazience może powodować niszczenie takich mebli. Jeśli posiadamy więcej miejsca warto umieścić wieszak, na którym można powiesić szlafroki, czy ręczniki.