Meble do restauracji i nie tylko

Wiele miejsc, takich jak restauracje czy puby, jest cenionych ze względu na przyjemne lub bardzo klimatyczne wnętrze. W zależności od upodobań, jedni klienci cenią wnętrza bardzo nowoczesne, inni z kolei te klimatyczne, urządzone w starodawnym stylu.

restauracjaPrawdą jest jednak to, że każde z tych wnętrz po pewnym czasie się nudzi. Właściciele takich lokali co kilkanaście miesięcy mogą zmieniać pewne elementy wystroju, zazwyczaj drobne, ale to i tak nie dokona większych zmian. Po kilku latach wnętrze takiego miejsca trzeba gruntownie zmienić, aby zaintrygować klientów czymś nowym.
Przed projektantem, który zajmuje się realizacją takiego zlecenia, stoi trudne zadanie. Po pierwsze, z jednej strony musi on stworzyć zupełnie nowe wnętrze. Po drugie, musi nawiązywać do stylu, który tu był, albowiem gościom się podobało. Nie będzie to łatwe.
Zaczyna się od wyboru mebli – stoliki i ławostoły to dobre rozwiązanie. Często w niektórych salach stosuje się także stoły rozkładane – te zazwyczaj sprawdzają się w miejscach, w których organizowane są spotkania zamknięte. Wiadomo bowiem doskonale, że każda restauracja posiada jedną, dużą salę, którą może w dowolnej chwili przeznaczyć dla wybranej grupy gości, którzy chcą zorganizowania tam imienin, osiemnastki albo spotkania firmowego.
Trzeba także wymienić wszystkie elementy dekoracyjne, na przykład wygodne poduszeczki, jakie umieszcza się na krzesłach i które często przykrywają także ławy rozkładane.
Dużo daje odświeżenie ścian i podłóg. Wystarczy często zmienić panele lub zastosować inne rozwiązanie, aby wygląd wnętrza lokalu całkowicie się zmienił. To samo dotyczy ścian i oświetlenia. Nowe lampy mogą pięknie zmienić wnętrze, tak samo, jak nowy, inny, bardziej świetlisty kolor ścian.

Liczą się także rożnego rodzaju dodatki, które pozwolą na uatrakcyjnienie wnętrza. Wśród nich są elementy dekoracyjne, stojące, wiszące lub na ścianach, ciekawe firanki, zasłony lub roślinność, która sprawi, że wnętrze będzie bardziej miłe i przytulne dla gości.