Meble betonowe na patio

Dom na przedmieściach to doskonała alternatywa dla życia w centrum. Jedną z największych zalet posiadania własnego wolno stojącego budynku jest możliwość aranżacji nie tylko wnętrza, ale i elewacji, a także całej przestrzeni dookoła. Jeżeli posiadamy dużą działkę być może uda nam się wybudować patio, które zmieni nasz dom w iberyjską willę. Odpowiednie urządzenie takiego patio nie musi być tak trudne, jak mogło by się wydawać. Wystarczy zainwestować w wyposażenie, które niezależnie od warunków pogodowych pozostanie w świetnej kondycji. Z czego powinno być wykonane?

Meble betonowe do ogrodu

meble betonoweTu odpowiedzią na problem jest beton architektoniczny. Posiada on wszelkie właściwości fizyczne betonu, czyli wytrzymałość na ściskanie, ścinanie i rozciąganie, a do tego dzięki zastosowaniu właściwych mieszanek i form szalunku pozwala na jego dowolne uformowanie. W ten sposób możemy otrzymać wyjątkowe donice betonowe, które postawimy tuż obok ławki z tego samego materiału. Beton architektoniczny jest odporny na erozyjne działanie wody, dokładnie w ten sam sposób, jak działa w budynkach, dzięki czemu nie zmieni swojej formy, ani nie straci na uroku. Oczywiście, niektórzy twierdzą, że donice betonowe są ciężkie zarówno fizycznie, jak i wizualnie, jednak jest to stereotypowe myślenie. Odpowiednie połączenie kruszywa z wodą i cementem właściwej klasy i późniejsze umieszczenie tego w specjalnym szalunku pozwala na uzyskanie zupełnie niespodziewanego efektu. Wystarczy tylko wejść na strony producentów i zobaczyć zdjęcia realizacji, żeby przekonać się, że meble betonowe to świetne rozwiązanie.

Zatem jeżeli posiadamy patio warto jest rozważyć beton architektoniczny jako alternatywę dla ceramiki, która już dawno temu powinna odejść do lamusa z racji wysokich kosztów wytwarzania i dużo gorszych właściwości fizycznych niż beton.