Kupowanie odpowiedniego basenu ogrodowego

Posiadanie własnego basenu ogrodowego nie musi się wiązać z dodatkową rozbudową ogrodu, jednak czasem warto podejmować takie plany już przy budowie samej konstrukcji domu, szczególnie jeśli zależy nam na posiadaniu basenu stacjonarnego.

Basen ogrodowy od producenta i jego specyfika

basen ogrodowyJest to bardzo kosztowna inwestycja, którą należy najlepiej przemyśleć we współpracy ze specjalistą, zajmującym się architekturą zewnętrzną. Lokalizacja pod basen ogrodowy powinna spełniać kilka cech. Po pierwsze, warto pamiętać o kosztach położenia instalacji wodnej i elektrycznej. Będą one niższe, kiedy zaprojektujemy basen bliżej samej struktury domu. Czym dalej od domu, tym droższa będzie cała konstrukcja i rozbudowa ogrodu. Baseny kąpielowe są także używane najczęściej w lato, gdzie słońce jest dla nas wystarczającym czynnikiem do wzięcia udziału w kąpieli. Warto więc zwrócić uwagę na jego położenie w określonych godzinach, abyśmy zbudowali basen w miejscu jak najbardziej oświetlonym w godzinach popołudniowych. Wszelkie konstrukcje ogrodowe czy rośliny także powinny znajdować się w całkiem sporej odległości od basenu, ponieważ mogą one powodować zabrudzenia wody. Będziemy musieli ją często przez to wymieniać, co z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wielkość basenu czy materiał którego użyjemy do jego stworzenia, także znacznie wpłynąć na końcową cenę.

baseny kąpieloweOstatnimi czasy popularne stały się baseny ogrodowe poliestrowe. Złożone są one z wielu warstw materiałów, w skład w którego wchodzi między innymi żelkot. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który będzie odpowiadał za niszczenie się całego materiału z biegiem czasu, pod wpływem czynników zewnętrznych, czy zapewniał odpowiedni komfort użytkownikom basenu w momencie kąpieli. Warto więc zwrócić na ofertę, którą prezentuje dany producent, ponieważ nie każdy basen wykonany z tego samego materiału jest równie stabilny i wytrzymały. Nie należy także wybierać zbyt wielkiego basenu, ponieważ jego zakup czy budowa nie będzie jedynymi kosztami, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Baseny kąpielowe potrzebują także wielu środków filtracji wody, jej oczyszczania, które nie należą do najtańszych. Ich ilość użycia zależna jest właśnie od wielkości, więc jeśli nasz basen ogrodowy producent jest całkiem pokaźnych rozmiarów, to będzie wymagał większych nakładów chemicznych.

Standardowe wymiary basenów, z którego mogą być zadowoleni domownicy, powinien wynosić średnio 4 x 7 m, o minimalnej głębokości dla dorosłych osobników 1,5m, dla dzieci można rozważyć 1,1-1,2 m. Takie rozwiązanie zapewni nam przyjemność użytkowania, gdzie będziemy mogli sobie wypocząć i troszeczkę popływać.

Źródłem informacji była strona:

http://baseny-ogrodowe.com