Jakie są zalety płaskich dachów?

Jakie są zalety płaskich dachów?

Jednym ze znamion współczesnych czasów, są płaskie dachy, które często widuje się w nowoczesnym budownictwie. Stosowanie tych dachów przeszło do codzienności z wielu względów. Zazwyczaj jest to kwestia praktyczności i rozsądnego podejścia do ekonomicznego budownictwa. Płaski dach bowiem jest bardzo oszczędnym i szybkim rozwiązaniem, wszędzie tam, gdzie zależało na powstawaniu większej ilości budynków mieszkalnych, niekoniecznie na dopieszczaniu walorów estetycznych dachów tych budynków.

Czym wyróżnia się płaski dach?

Same płaskie dachy powstają również często we współczesnych budowlach ze względu na szybkość wykonania. Każdy młody człowiek, który chce się wprowadzić szybko do nowego domu, powinien zdecydować się na płaski dach, gdyż to zdecydowanie prędzej zamknie kwestię stawiania domu aż po dach. Solidne dachy płaskie dają ogromne możliwości właścicielom. Na płaskim dachu można wykorzystać jakoś tę powierzchnię i postawić na przykład basen lub ogród. Czegokolwiek by nie wymyślić, jest to zarówno rozsądne wykorzystanie wolnej przestrzeni, jak i świetna izolacja mieszkania znajdującego się poniżej. To samo dotyczy również samej konstrukcji dachu. W dachach tradycyjnych sama kompozycja potrafi być powodem utraty ciepła.

Niestety niektóre nieszczelności lub inne większe przestrzenie, sprawiają, że ciepłe powietrze ucieka i osoby mieszkające w takim pomieszczeniu, muszą dużo bardziej je docieplić. Na płaskich dachach wystarczy, że odpowiednio założy się izolację, to nie ma problemu z uciekającym ciepłem. Dużo łatwiej zadbać tu o izolację, ale i o jej nakładaniu oraz jakichkolwiek innych naprawach wykonywanych na dachu. Wynika to z prostej zależności, która dotyczy zwyczajnie kształtu dachu. Na płaski dach nie tylko łatwo wejść, ale i prosto jest się po nim poruszać i dokonywać jakichkolwiek napraw. To ogromna wygoda zwłaszcza w rejonach, gdzie bardzo kapryśna pogoda wielokrotnie zerwała połacie z dachu tradycyjnego. W tym wypadku po pierwsze jest małe prawdopodobieństwo zerwania czegokolwiek, po drugie naprawa jakiegokolwiek uszczerbku na strukturze jest proste i bezpieczne.

Jeśli na płaskim dachu znajduje się zarówno dobra izolacja, jak i ewentualna instalacja, nie tylko jest to pośrednią izolacją, ale również stanowi idealne wygłuszenie. To właśnie dzięki temu można cieszyć się spokojem i ciszą nawet podczas głośnych burz, ulew czy imprez masowych w pobliżu. Najlepszym w płaskim dachu, jest to, że świetnie komponuje się z nowoczesnym budownictwem i jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem.

Close Menu