Jak użytkować marmur w kuchni

Blat kuchenny jest nieodzownym elementem naszej kuchni oraz naszego mieszkania. Musimy o niego w szczególności dbać gdyż nie zakłada się do na kilka dni, tylko na parę lat. Aby nasz blat był cały czas w bardzo dobrym stanie starajmy się go przecierać chociaż raz dziennie zwilżoną ściereczką.

 

Marmur – blaty na lata, sposób dbania

 

Potem wytrzyjmy go do sucha gdyż pozostawiony mokry mógłby dostać plam. Również musimy pamiętać aby na blacie kuchennym nie stawiać gorących garnków gdyż ich ciepło mogłoby doprowadzić do tego, że nasza okleina po prostu by się odparzyła. Taki blat z pewnością trzeba by było wymienić gdyż odparzenia mogły by uszkodzić konstrukcję naszego blatu. Jeśli nie mamy deski pod ręką zazwyczaj kroimy czy to warzywa czy to owoce właśnie na blacie. Musimy zwrócić uwagę, na fakt, że taki nóż potrafi zrobić wyżłobienia, do których będą się dostawać resztki na przykład soków z warzyw czy owoców. Taki blat kuchenny szybko trzeba przetrzeć wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha w przeciwnym razie może dojść do tego, że na blacie pozostaną nam bardzo nieładnie wyglądające rysy. Marmur powinniśmy użytkować w sposób bardzo higieniczny. W zależności z czego mamy wykonany do takiego stosujemy odpowiednie środki czystości. Pamiętajmy jednak, że czysta ciepła woda, bez użycia detergentów bardzo dobrze radzi sobie z każdym brudem. Czasami do naszego blatu możemy kupić specjalne specyfiki dedykowane właśnie takiej powierzchni. Takie blaty również możemy wycierać ściereczkami z mikrofibry. Bardzo dobrze radzi sobie z brudem, ale również pochłania wszystkie nieczystości. Potem taką ściereczkę możemy wyprać i będzie na nowo gotowa do użytku. Blaty kuchenne mają nam służyć jako ozdoba. Jednak czasami ludzie traktują je jak stoły.

Specjalnie przygotowane blaty kuchenne umieszczone przy kuchniach gdzie nie ma rozdzielenia gdzie jest salon, a gdzie jest część gotująca w naszym domu czy też mieszkaniu, nasze blaty są wysuwane i tworzą jedną całość, tak abyśmy mogli w pełni wykorzystać naszą powierzchnię mieszkalną.