Jak kupić piękne i wytrzymałe panele?

Jak kupić piękne i wytrzymałe panele?

Drewno zazwyczaj jest uważane za solidny materiał, który wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Ponadto dodaje wnętrzom elegancji i podkreśla ich charakter. Ale wbrew pozorom nie wszystkie gatunki drzew będą dobrym wyborem na wykonanie porządnej podłogi. Niektóre z nich zmieniają swój kolor albo bardzo gwałtowanie reagują na wilgoć.

Panele ładne i solidne

panele podłogowe dąb naturalnyDlatego warto poznać kilka rad, dzięki którym podłoga z paneli wytrzyma długie lata. Wybierając się na zakup paneli podłogowych, trzeba zabrać ze sobą nieco więcej pieniędzy. Niestety podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, cena pociąga za sobą jakość.Jeśli komuś zależy, by podłoga wyglądała dobrze nawet przez kilkadziesiąt lat, musi w nią najpierw zainwestować. Często im wyższa cena, tym większa grubość i klasa paneli, a od tych czynników zależy ich wytrzymałość. Warto zdecydować się na grubość, która będzie wynosić około 10 milimetrów. Dzięki temu podłoga nie będzie zmieniać swojego kształtu nawet wtedy, gdy znajdą się na niej wyjątkowo masywne meble. Jeśli ktoś chce wybrać ładne i solidne panele podłogowe – kolor dąb naturalny świetnie spełni swoją rolę. Ale trzeba także zwrócić uwagę na klasę ścieralności drewna. Im jest ona wyższa, tym drewno jest bardziej odporne na wszelkie rysy i uszkodzenia mechaniczne.

panele podłogowe dąb naturalnyTo bardzo ważna cecha w przypadku pomieszczeń, które są często używane albo gdy w domu mieszkają zwierzęta. Odkształcone i porysowane drewno nie prezentuje się zbyt dobrze, dlatego zazwyczaj pociąga ze sobą konieczność kolejnego remontu, co oznacza ryzyko dodatkowych wydatków. Ale nawet kupując drewno świetnej jakości, nie można zapomnieć o jego właściwej pielęgnacji. Bardzo ważne są codzienne porządki. Zabójczym wrogiem paneli jest przede wszystkim piasek będący powodem wielu zarysowań. Dlatego częste odkurzanie lub zamiatanie jest absolutnie niezbędne, by zachować podłogę w świetnym stanie. Do mycia paneli warto stosować preparaty pielęgnujące drewno oraz mopy, które nie wchłaniają zbyt wiele wody. Duża wilgotność niszczy panele i prowadzi do nieestetycznych odkształceń. Mimo wszystko bardzo trudno dbać o podłogę każdego dnia i regularnie usuwać zabrudzenia. Z tego powodu warto pokryć drewno dodatkową warstwą konserwującą, która chroni przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

Podłoga jest jednym z najbardziej użytkowanych elementów każdego domu. Rzuca się w oczy już na samym wejściu do danego pomieszczenia, dlatego wszelkie jej uszkodzenia bardzo łatwo zauważyć. W większości przypadków bardziej opłacalne jest zainwestowanie w lepszej jakości panele, które pozwolą uniknąć częstych remontów i będą zarazem piękną ozdobą każdego wnętrza.

Close Menu