Hurtownia budowlana – kto tam kupuje, co można dostać?

Zazwyczaj zakupy robi się w sklepach stacjonarnych lub internetowych, w drugiej kolejności na rynkach i targowiskach oraz od osób prywatnych poprzez ogłoszenia. Tym sposobem można nabyć bardzo wiele rzeczy w korzystnych cenach. Często organizowane są także wyprzedaże, promocje, oferty zniżkowe dla stałych klientów.

Zalety zakupów w internetowych hurtowniach budowlanych

hurtownia budowlanaJednak nawet w najtańszym sklepie nie kupimy materiałów budowlanych tak tanio jak w hurtowni. Może to być internetowa hurtownia budowlana, jak i taka tradycyjna, stacjonarna. Jak sama nazwa wskazuje, hurtownia ma ceny hurtowe, czyli od kilku do nawet kilkudziesięciu procent niższe, niż te sklepowe. Kupowanie w niej zatem pozwala zaoszczędzić bardzo wiele pieniędzy. Tylko kto tam kupuje? Czy każdy może skorzystać z tak dobrej oferty? Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Wiele hurtowni jest zamkniętych jedynie dla klientów biznesowych, którzy rozliczają się na podstawie faktur. Są to firmy budowlane i remontowe. Czasem jest możliwość zakupu materiałów przez klientów indywidualnych. Muszą oni jednak kupić produkty za określoną kwotę, nie można kupić tam jednej czy dwóch rzeczy. To nieco utrudnia sprawę. Dlatego też zanim klient wybierze się na zakupy to powinien sprawdzić kto może robić zakupy w hurtowni jaka go interesuje oraz ile musi tam wydać.

sklep internetowyCo można dostać w hurtowni budowlanej? W tej stacjonarnej na pewno wszystko co potrzebne na budowie, czyli od pustaków i dachówek, po taśmy i pianki montażowe. Jednak w wersji internetowej sprzedawane są przede wszystkim mniejsze rzeczy, czyli takie taśmy, kleje, silikony, zaprawy, czy też materiały lekki i dające się łatwo transportować, takie jak folie izolacyjne, czy panele podłogowe. Nie ma sensu sprzedawanie cięższych czy wielkogabarytowych towarów, takich jak maszyny budowlane (np. betoniarka), czy worki z zaprawą. Ich transport kosztowałby bardzo dużo, więc to co zaoszczędziło się na zakupie pójdzie na opłacenie kuriera. Czasem bywa tak, że internetowa hurtownia budowlana oferuje darmową dostawę przy zakupie produktów powyżej określonej kwoty. Wtedy robienie zamówienia na większe i cięższe produkty ma sens i jest korzystne pod względem finansowym. Decydując się na zakupy online warto jest zapoznać się z zakładką odnośnie sposób płatności oraz dostawy, jak również tym, czy hurtownia od razu przy zakupie wystawia fakturę.

Najlepiej jest robić przelewy internetowe przez jednego z zaufanych pośredników od obrotów finansowych (mogą to być same banki) lub też wybrać opcję płatności gotówką przy dostawie (dobra przy mniejszych zamówieniach lub gdy zamawia się coś delikatnego, co wymaga sprawdzenia po transporcie).