Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego

Najważniejszym elementem, który ma chronić nas i nasz dom przed włamaniami są drzwi wejściowe, które muszą nie tylko spełniać swoją rolę, ale również estetycznie wyglądać. Do tej pory to cena była uważana za najważniejsze kryterium, teraz jednak użytkownicy przywiązują większą wagę do stosowanych zabezpieczeń oraz solidnego wykonania.

Drzwi z różnych materiałów

drzwi zewnętrzneNajlepiej, aby było to połączone z estetycznym wyglądem, który będzie pasował do wykończenia domu oraz ogrodzenia. Nad czym więc warto się zastanowić wybierając drzwi? Przede wszystkim należy zacząć od ich przeznaczenia. Do domu jednorodzinnego wybierzemy zupełnie inne drzwi, niż do bloku, czy budynków przemysłowych. Nie oznacza to jednak, że nie muszą być one wyposażone w dodatkowe systemy bezpieczeństwa, czy inne czynniki wpływające na ich trwałość. Aktualnie wśród ofert producentów można znaleźć drzwi zewnętrzne wykonane z różnych materiałów, o wielu kształtach oraz kolorach. Wpływa to na decyzję podczas zakupów, ponieważ kupujący bardziej skupia się na innowacyjnym wyglądzie, niż funkcjonalności. Warto pamiętać, że drzwi stanowią bardzo ważny element izolacji cieplnej, co ogranicza koszty utrzymywania ciepła w sezonie grzewczym. Gdy nie będą one wystarczająco szczelne każdego dnia do domu będzie przedostawało się zimne powietrze, które zaburzy panującą w środku temperaturę.

drzwi zewnętrznePrzed zakupem należy także zwrócić uwagę na to, jaki materiał zapewnia najlepszą izolację cieplną, ale także jest odporny na działanie różnych temperatur. Za bardzo solidne uważane są drzwi wykonane z drewna, które świetnie pasują do tradycyjnych domów. Do podstawowych zalet należą świetna izolacja oraz trwałość. Wykorzystanie nowoczesnych metod w stolarce pozwala otrzymać drzwi o rozmaitych wzorach oraz witrażach okiennych. Na uwagę zasługuję również drzwi stalowe i aluminiowe, które zyskały popularność dzięki odporności na uszkodzenia oraz dużą ilość zabezpieczeń. W środku wypełnione są specjalnymi piankami, bądź styropianem, co poprawia ich izolację, jednak nie jest ona tak trwała, jak w przypadku drzwi drewnianych. Każdy typ drzwi posiada swoje wady i zalety. Dlatego podczas wyboru należy wziąć pod uwagę tylko takie, które spełnią nasze najważniejsze wymagania.

Warto pamiętać, że istotny jest zarówno wygląd, jak i funkcjonalność, w której skład wchodzą między innymi systemy antywłamaniowe. Zdecydowanie lepiej postawić na wzmocnione bezpieczeństwo, niż ciekawy wzór, który może osłabić zamki i pozwolić włamywaczom dostać się do środka. Drzwi zewnętrzne mają przede wszystkich chronić, a dopiero później komponować się z wykończeniem domu.

Close Menu