Drewniane meble w kuchni

Drewniane meble w kuchni

Dzisiaj większość dostępnych na rynku mebli to wyroby wykonane z płyt meblarskich, czyli produktów drewnopochodnych. Coraz trudniej jest kupić szafki wykonane z litego drewna – tylko nieliczne sklepy i warsztaty stolarskie podejmują się tego rodzaju zleceń. Wiele osób twierdzi, że tego rodzaju meble są bardzo drogie i szybko ulegają zniszczeniu, przez co rezygnują z ich zakupu.

Modne meble z drewna

meble kuchenne drewnianeDrewno ma jednak bardzo wiele zalet, które sprawiają, że wykonane z nich meble uzyskują ponadczasowy charakter doceniany przez szerokie grono klientów. Wybór odpowiednich szafek kuchennych nigdy nie jest prosty. Najczęściej poszukujemy czegoś, co łączy w sobie ciekawe wzornictwo oraz wyjątkowa trwałość przy jednocześnie przystępnej cenie. Gdzie w takim razie można kupić modne meble kuchenne drewniane? Jeśli chcemy skorzystać z gotowych rozwiązań najlepiej udać się do dobrych sklepów meblarskich. Niestety znalezienie w nich szafek z litego drewna nie zawsze jest proste, dlatego przed udaniem się na zakupy można zapoznać się z katalogami internetowymi producentów. Drugim rozwiązaniem jest udanie się do warsztatu stolarskiego wykonującego meble na zamówienie. W takiej sytuacji, po konsultacji z fachowcem, otrzymamy projekt zgodny z naszymi oczekiwaniami i wytycznymi.

meble kuchenne drewnianeW przypadku mebli kuchennych drewnianych z pewnością będziemy zadowoleni. Musimy jednak zwracać uwagę na pewne szczegóły, które świadczą o jakości szafek. Pierwszym czynnikiem decydującym o tym, że drewniane elementy wyposażenia kuchni będą trwałe jest rodzaj drewna, z jakiego zostały wykonane. Znacznie bardziej trwałe są gatunki drzew liściastych. Dębowe meble w odpowiednich warunkach potrafią przetrwać nawet setki lat. Nie oznacza to jednak, że inne rozwiązania się nie sprawdzą. W przypadku drewnianych mebli wykonanych z innych gatunków drzew warto zwrócić uwagę na grubość desek, z jakich zostały wykonane. Jeśli elementy będą miały znaczną grubość, szafki z pewnością są solidne. Nie bez znaczenia jest także jakość połączeń poszczególnych elementów oraz ich wykończenie. Jeśli meble są solidne każdy detal będzie do perfekcji dopracowany. Ze względu na to, że w kuchni używa się dużo wody, warto także zwrócić uwagę na to, czy drewno zostało odpowiednio zaimpregnowane.

Dzisiaj stosowane lakiery i impregnaty sprawiają, że woda, zamiast wnikać w strukturę materiału, zatrzymuje się na jego powierzchni. Decydując się na drewniane, modne i solidne szafki możemy być pewni, że będą one nam służyć przez bardzo długi czas zachwycając swoim pięknym wyglądem nie tylko domowników, ale również gości.

Close Menu