Domy dawniej i dziś

Bardzo wielu z nas ma dziadków mieszkających w domku jednorodzinnym. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to niejednokrotnie z cała pewnością składaliśmy im wizyty. Mieliśmy wtedy okazję dokładnie przypatrzeć się ich domowi. Najpewniej był on murowany, z olbrzymią piwnicą, w której nasza babcia trzymała przeróżne przetwory, a dziadek majsterkował oraz palił w piecu.

dom z baliByć może właśnie dlatego, gdy nasi rodzice podejmowali decyzję o budowie domu, byliśmy przekonani, że będzie on wyglądał bardzo podobnie jak ten, w którym mieszkają nasi dziadkowie. W dużym procencie przypadków na pewno tak było, jednak część naszych rodziców z pewnością zdecydowała się na coś bardziej nowoczesnego, czym są drewniane domy z bali. Być może oglądali kiedyś wspólnie film, w którym zauważyli przepiękny dom z bala i zamarzyli, żeby zamieszkać w czymś podobnym niewykluczone, że bardzo długo zastanawiali się, czy to rozsądne, aby zamiast solidnego materiału, jakim wydaje się być cegła, użyć drewna i z jego pomocą postawić dom z bali. Dopiero po zasięgnięciu porady fachowców ich objawy rozwiały się. Zyskali zapewnienie, że domy z bala są równie solidne i godne zaufania jak i te murowane, a ze względu na duże zapotrzebowanie na całoroczne domy z bali, systemy grzewcze w nich montowane działają bez zarzutu.

Jako dzieci z całą pewnością byliśmy zachwyceni możliwością zamieszkania w przepięknym, drewnianym domku, o których myśleliśmy, że istnieją tylko w filmach bądź w górach. Myślę, że nikt, kto zdecydował się na tego typu dom, nie żałował swojej decyzji.