Czym wyróżnia się ogrodzenie z desek kompozytowych?

Czym wyróżnia się ogrodzenie z desek kompozytowych?

Deski kompozytowe najczęściej wykorzystuje się przy budowie tarasów i balkonów. Mają bardzo wiele zalet, dzięki którym są pożądanym materiałem. Obecnie zyskują popularność także przy tworzeniu ogrodzeń, do których przykłada się coraz większą wagę. Jednak przed ich kupnem warto zapoznać się z ich głównymi zaletami i przede wszystkim, metodą montażu.

Deska odporna na wilgoć

kompozytowa deska ogrodzeniowaW przypadku kiedy nie chce używać się drewna do ogrodzenia własnej posesji, dobrym wyborem może być inwestycja właśnie w deski kompozytowe. Nie różnią się one znacząco od innych materiałów, ale posiadają wiele zalet. Przede wszystkim produkowane są polichlorku winylu, czyli po prostu PCV, do którego dodaje się także specjalną mączkę drzewną, która zazwyczaj nie przekracza 50% całego wyboru. Dzięki temu połączeniu kompozytowa deska ogrodzeniowa jest odporna na wilgoć i nie potrzebuje impregnacji. Na rynku wyróżnia się dwa rodzaje ogrodzeń, które różnią się przede wszystkim sposobem montażu. Pierwszy z nich, czyli płot kompozytowy łączony na pióro oraz wpust, charakteryzuje się brakiem wolnych przestrzeni. Drugi z kolei jest ażurowy wykonany w stylu farmerskim. Deski wykorzystywane do tej konstrukcji mają między sobą znaczące przerwy i głównie wykorzystywane są na terenach wiejskich, gdzie odgradzają różne przestrzenie. Jednak należy zaznaczyć, że nie ma dużego wyboru wśród kolorów.

kompozytowa deska ogrodzeniowaW związku z tym trzeba nastawić się na takie odcienie jak brąz, grafit, czy szarość. Nie znaczy to jednak, że materiały te mogą być wykorzystywane tylko w domach wolno stojących. Idealnie sprawdzą się również w ogradzaniu posesji większych firm, głównie ze względu na swój minimalizm i elegancję. Producenci desek kompozytowych tworzą z nich również furtki, które mogą dopełnić cały wygląd ogrodzenia. Ponadto można wykorzystywać je do ochrony przestrzeni przed wiatrem czy hałasem. Cena tych produktów oczywiście zależna jest od producenta, który uzależnia ją od wielkości desek i koloru. W związku z tym można kupić je już od dziesięciu złotych. Jednak ich koszt kończy się nawet na dwustu złotych. Zatem wielu użytkowników decyduje się na zaopatrzenie się w cały zestaw gotowych paneli, a nie nie pojedyncze elementy. Ponadto przed podjęciem konkretnej decyzji należy skontaktować się z producentem i omówić konkretny projekt ogrodzenia.

Dzięki temu łatwo można określić ilość materiałów, które będą potrzebne, czas ich instalacji, a także, co najważniejsze, cały koszt. Ogrodzenia wykonywane z desek kompozytowych stają się coraz bardziej popularne. Dodatkowo ich montaż nie jest bardzo trudny, więc bez żadnych przeszkód można to zrobić samodzielnie, tym samym obniżając koszty.

Close Menu