Czy szkło jest dobre w kuchni

Coraz więcej osób zastanawia się jak w prosty i efektywny sposób odmienić swoje wnętrze. Duża część z nich interesuje się elementami szklanymi ze względu na ich rosnąca popularność.

Szkło do kuchni? Dlaczego nie!

Daszki szklaneTakie elementy mają wiele zalet. Są uniwersalne, przejrzyste, łatwe w pielęgnacji, pasują do większości nowoczesnych wnętrz, odpowiednio konserwowane przetrwają lata w stanie niezmienionym( nie porysowane, nie stłuczone, nie zabrudzone). Oczywiście są także wady. O dużych konstrukcjach w domu takich jak daszki szklane, balustrady, zabudowy czy drzwi szklane musimy pomyśleć już na etapie projektowania i budowy domu, gdyż wymagają mocniejszych ścian i specjalnych okuć mogących utrzymać ciężar szkła. Ważne jest użycie najwyższej jakości materiałów, które zapobiegną nieprzewidzianym wypadkom np. wysunięcia się drzwi z ościeżnicy. Elementami średnimi, nie wymagającymi takiego nakładu pracy są grafiki na szkle. Taka grafika jest szczególnie popularna w kuchni nad zlewem, kuchenką i blatami lub w łazience nad umywalką. Zastępują one tradycyjne płytki ceramiczne, a są tak samo łatwe w utrzymaniu, lecz bardziej efektowne bo kolorowe. Ich wadą jest duża widoczność plam (choć to zależy od koloru grafiki i jakości szkła z jakiego jest wykonana). Oczywiście, grafika na szkle sprawdzi się także w innych pomieszczeniach, wtedy nie musimy się tak martwić o zabrudzenia. Nasze szklane daszki, balustrady i drzwi również możemy ozdobić grafiką, należy się wcześniej upewnić czy wybrana świadcząca nam usługi ma je w swojej ofercie.

Duży wybór grubości, wielkości, jakości i koloru szkła niewątpliwie ułatwi nam stworzenie odpowiadającego nam wnętrza, a o to nam przecież chodzi, prawda? Szkło w domu niewątpliwie nie wyjdzie prędko z mody, więc nie musimy się martwić zmianą najnowszych trendów w aranżacji wnętrz.