Czy płyta obornicka nadaje się do budowy garażu?

Czy płyta obornicka nadaje się do budowy garażu?

Budowle z płyty warstwowej, zwanej obornicką, kojarzyć się mogą ze wpisującymi się w krajobraz wielkich miast, lokalami usługowo-handlowymi. Często z tego materiału wykonuje się pawilony handlowe. Obecnie, są to budynki, które prezentują się niezwykle nowocześnie i dzięki temu podnoszą estetykę miast. Często płytę obornicką wykorzystuje się także do budowy niewielkich budynków, wykorzystywanych w branży budowlanej, na przykład jako budynki przeznaczone dla architektów czy kierowników budowy.

Trwały i nowoczesny garaż

Coraz częściej jednak można spotkać się z garażami, wykonanymi z płyt warstwowych, na terenie prywatnych posesji. Wykonywanie z takiego materiału garażu staje się coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. Taka realizacja cechuje się przede wszystkim szybkim czasem montażu, jak i nowoczesnym wyglądem, na który stawia coraz więcej osób. Taki garaż wpisuje się w wygląd parceli prywatnej tam, gdzie już podczas budowania domu zostały użyte nowoczesne rozwiązania, takie jak na przykład użycie ciekawych łączeń materiałów budowlanych na powierzchni elewacyjnej budynku. W ofercie producentów, oferujących garaże z płyt warstwowych, znaleźć możemy wiele modeli takich budynków. Do wyboru są garaże, całkowicie wykonane z płyt warstwowych, jak i takie gdzie wykorzystano łączenia z drewnianymi czy przeszklonymi elementami. Istnieje także szeroka gama kolorystyczna takich garaży. Tak szeroki wybór sprawia, że łatwo będzie nam dopasować model takiego garażu do wyglądu zarówno naszego domu, jak i wyglądu całej parceli.

Jeżeli poszukamy odpowiedniego producenta, to powinien on być w stanie zaproponować nam wiele modeli takich garaży, jak i być w stanie dla nas taki budynek postawić. Garaż to budowla, której realizacja nie powinna zajmować dużej ilości czasu. Garaże z płyty obornickiej gwarantują szybkość montażu. W odróżnieniu od innych budowli stawia się je niezwykle sprawnie i szybko, bardzo szybko można je także rozmontować, a nawet przenieść w inne miejsce. Pomimo tego, że tak łatwo jest postawić budynek z płyty obornickiej, nie jest to budowla niestabilna. Wielowarstwowość ścian w tym przypadku gwarantuje termoizolację i wytrzymałość budynku oraz odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i wysokich temperatur (przede wszystkim w trakcie pożaru).

Garaż z płyty obornickiej to rozwiązanie, które zaleca się osobom stawiającym na nowoczesny wygląd. Raczej nie nada się on tam, gdzie preferuje się bardziej na klasyczny wygląd budynków. Na rynku jest wielu producentów takich garaży, którzy w swojej ofercie mają dostępnych wiele modeli tych budowli, dzięki czemu łatwo będzie nam dopasować wygląd takiego garażu do wyglądu naszego domu. Taka firma powinna także zająć się postawieniem takiej budowli na naszej parceli. Garaże z płyt warstwowych są wytrzymałe i odporne.

Close Menu