Charakterystyka stołów montażowych

Charakterystyka stołów montażowych

Kontrola jakości wyprodukowanych wyrobów jest bardzo ważnym etapem prac każdego przedsiębiorstwa. To wówczas można stwierdzić, czy proces produkcji przebiegał prawidłowo i w efekcie uzyskaliśmy najwyższej klasy produkty, które chętnie będą kupowane przez klientów. Aby mieć pewność, że kontrola jakości została przeprowadzona właściwie, należy odpowiednio zaprojektować stanowisko do wykonywania tego zadania.

Najlepsze parametry stołów do montażu

duże stoły montażoweNa takim stanowisku powinny znaleźć się duże stoły montażowe z dodatkowym oświetleniem blatu. Do tego stosuje się lampy ledowe, które zapewniają optymalną widoczność wyrobów umieszczanych na powierzchni blatu. Jakie wymiary powinien posiadać taki stół montażowy do kontroli jakości? To zależy od tego, jakie wyroby będą na nim badane. Dużą popularnością cieszą się duże stoły montażowe o wymiarach blatu 1100x610x25 mm, jest to bowiem standardowy wymiar i sprawdza się w większości sytuacji. Jeśli chodzi o tylną ściankę, posiada ona wówczas wymiary 1100x500x25 mm, zaś wysokość blatu wynosi 800 mm. Są to optymalne rozmiary, które pozwalają na precyzyjną pracę.

duże stoły montażoweDodatkowo wielu producentów wyposaża swoje stoły montażowe w stopki poziomujące, dzięki którym nie ma znaczenia rodzaj powierzchni, na której ustawiamy stół. Nawet jeżeli podłoże jest nierówne, nie wpłynie to na precyzję ustawienia mebla. Nośność takiego stołu wynosi mniej więcej około 250 kg. Oczywiście w ofertach producentów znajdziemy też meble, które charakteryzuje większa nośność, więc będziemy mogli na nich badać cięższy towar. Bardzo często producenci decydują się też spełniać indywidualne prośby konkretnych klientów – wszystko po to, aby stoły montażowe jak najbardziej spełniały ich oczekiwania. W związku z tym taki klient zlecający wykonanie stołów montażowych może zażyczyć sobie na przykład zamontowanie gniazd zasilających. Oczywiście stoły montażowe stosuje się nie tylko na stanowiskach kontroli jakości towaru, ponieważ sprawdzają się także w wielu innych sytuacjach. Takie uniwersalne stoły montażowe nadają się do stosowania w branży elektryki, automatyki przemysłowej czy też w branży motoryzacyjnej.

Można wówczas ustawiać ich wysokość oraz kąt nachylenia, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie na nich różnego rodzaju prac. Bez wątpienia stoły montażowe stanowią niezbędne wyposażenie niemal każdego zakładu przemysłowego, firmy produkcyjnej czy warsztatu samochodowego. Solidna konstrukcja gwarantuje możliwość długoletniej, bezproblemowej eksploatacji. Takie stoły montażowe są po prostu niezawodne.

Close Menu